חניון קרוסלה בירושלים. צילום: אדווה חולי

עולים על הקרוסלה: כפי שפורסם לראשונה במיינט ירושלים לפני כחודשיים, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה היום (ד') הצבת שש 'קרוסלות חניה' במרכז העיר.

מדובר במכפילי חנייה שמאפשרים חניה בקומות על שטח קרקע קטן, בדומה למתקן שפועל כבר כשנה ברחוב מסילת ישרים, עם מעלית דמוית קרוסלה בגובה של 17.20 מטר. האישוש כפוף למציאת פתרון להסדרי תנועה שיאפשרו להורים להוריד ולהעלות את ילדיהם בגני הילדים ובבית הספר הסמוך.

המתקנים החדשים יוסיפו 72 מקומות חניה יקרי ערך במרכז העיר, שיקלו על התושבים ובעלי העסקים באזור. כל קרוסלה תאפשר חניה של 12 מכוניות על שטח שבו יכלו לחנות עד כה שני כלי רכב בלבד, כך שמדובר בחיסכון משמעותי.

החניה ברחוב מנשה בן ישראל. צילום: לירן תמרי

לדברי חבר הוועדה עופר ברקוביץ', שהיה ממובילי המהלך: "בטווח הארוך נחוצה בעיר מערכת הסעת המונים איכותית ומתקדמת יותר, אבל בינתיים חייבים לתת מענה למצוקת החנייה של המכוניות הפרטיות. התוכנית שאושרה תוסיף עשרות מקומות חניה למרכז העיר, שיקלו על הירושלמים ויחזקו את העסקים".

 יו״ר וועד ההורים בית הספר הניסויי, יניב מזר מסר: "הורי בית הספר הניסוי ועמותת ההורים הופתעו לגלות כי בשטח בית הספר עומדות לקום 6 מפלצות חניה בתיכננו של ראש העירייה היוצא ניר ברקת ובחתימתו של עופר ברקוביץ המועמד לראשות העירייה. מפלצות החניה מתוכננות לקום ממש בצמוד לגני ילדים, תעלינה לתושבי הבירה כ-4 מליון שקלים ותוספינה לרחוב העמוס ממילא מעל ל-120 מכוניות וכל זאת בשטח שלא עולה כדי 200 מ"ר, תוך שהמתקנים נשענים על גדר בית ספר יסודי".