מיון הדסה הר הצופים. צילום: עמית שאבי

חשד לתקיפה חמורה הלילה (ה') בבית החולים הר הצופים. מטופל כבן 20 תקף רופא אשר טיפל בו בחדר המיון. אל התוקף הצטרף אביו, והשניים פעלו כנגד הרופא, בין היתר בחנק בצווארו.

במזל גדול נמנע אסון, כך מסרו מבית החולים, כאשר צוות הביטחון הגיש סיוע מיידי ומקצועי, עצר את התוקף ומיד הזמין משטרה.

השוטרים שהוזעקו עצרו לחקירה אב ובנו בחשד שתקפו את הרופא. בחקירה עלה כי על פי החשד האב הגיע עם בנו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים לאחר שככל הנראה נפצע בקטטה, ובשלב מסוים בו ניסה הרופא לטפל בנו, החלו השניים על פי החשד לתקוף את הרופא באלימות פיזית עד להגעתם של מאבטחי בית החולים שהותקפו גם הם ע"י החשודים. היום (ה') יובאו החשודים בפני בית המשפט בבקשת המשטרה להאריך מעצרם.

ד״ר תמר אלרם, מנהלת ביה״ח הדסה הר הצופים: "הבוקר הוגשה תלונה במשטרה ואנו סומכים על טיפולה המקצועי והמעמיק בתוקפים. יודגש כי בית החולים הדסה מגנה כל פעולה תוקפנית ואלימה כלפי מי מהצוותים ויעמוד לצדם תמיד. עם זאת, צוותינו הפועלים יום וליל למען הציבור ימשיכו להעניק טיפול רפואי מצוין לכל באי בית החולים ויבצעו את שליחותם במסירות כתמיד״.

"לא יעלה על הדעת שאדם המבקש לקבל טיפול רפואי בגין פציעתו, לבסוף יתקוף ויגרום לפציעתו של הצוות הרפואי המעניק לו את הטיפול המסור. כנגד אותם עבריינים אנחנו נפעל למיצוי מלוא חומרת הדין על מנת לוודא שמקרים אלו יהוו דוגמא והרתעה ולא יקרו בשנית", ציינו במשטרה.

בהכנת הכתבה השתתף לירן תמרי וליהי שי שקלרניק