העירנות של השוטרים הצילה חיים: תושב השטחים שהגיע לירושלים על מנת לבצע פיגוע נגד אזרחים, נמנע ברגע האחרון - כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

האירוע התרחש בשבוע שעבר (8 באוגוסט) כאשר שוטרים ששהו בפעילות מבצעית בעיר העתיקה בירושלים, הבחינו באדם שהעלה את רמת חשדם ועיכבו אותו לבדיקה, במהלכה התברר כי מדובר בתושב חברון כבן 26, וברשותו נתפסו סכין ותרסיס גז מדמיע.

החשוד נעצר מיד על ידי השוטרים ונלקח לתחנת המשטרה. בתחקור ראשוני הוא טען כי נכנס לישראל על מנת להתפלל, אך חוקרי המשטרה חשדו כי החשוד מסתיר דבר מה נוסף, העלו ספקות באשר לכוונותיו והוחלט בפיקוד המחוז להעביר את תיק החקירה ליחידה המרכזית.

עם התקדמות חקירתו שנוהלה תחת צו איסור פרסום במהלך הימים האחרונים, ביצעו חוקרי המשטרה מספר פעולות חקירה באמצעותן הצליחו לחשוף את כוונותיו האמתיות של החשוד, לפיהן עפ"י החשד נכנס לישראל שלא כחוק כשברשותו סכין ותרסיס גז מדמיע על מנת לבצע פיגוע דקירה בירושלים.

מעצרו של החשוד הוארך בפני בית המשפט עד לתאריך 20.8.18, על מנת להשלים את פעולות החקירה בעניינו.

במשטרה ציינו הבוקר, "אין ספק שעצם מעצרו של החשוד וחשיפת כוונותיו מנעו ניסיון להוציא לפועל פיגוע בגזרת ירושלים שיכלו להיות לו תוצאות קשות!. המאמצים לאיתור, מניעה וסיכול ניסיונותיהם של מפגעים וארגוני טרור לממש כוונותיהם לבצע פיגוע נמשכים כל העת בתוך ירושלים ובמעברי עוטף ירושלים, ומעצרו של החשוד הינו נדבך מרכזי ונוסף לפעילות המבצעית החכמה והממוקדת המבוצעת כל העת".

כזכור, באמצע חודש מרץ נרצח עדיאל קולנר ז"ל בפיגוע הדקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה. המחבל נוטרל באירוע על ידי שוטר שהיה באזור. בתחילת דצמבר 2017 מחבל, תושב השטחים דקר מאבטח במצב קשה מאוד בתחנה המרכזית ברחוב יפו