האם בדיון. צילום: אלכס קולומויסקי

כתב אישום הוגש הבוקר (א׳) לבית משפט המחוזי בעיר נגד האם בת ה-30 בגין חמש עבירות של התעללות בקטין או בחסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע, לאחר שהזריקה לבנה, בן שנה אינסולין במהלך אשפוזו בבית החולים שערי צדק. על פי כתב האישום, לאם ובעלה עשרה ילדים, ביניהם פעוט כבן שנה וחצי.

עוד נכתב כי הפעוט נולד כפג, והוא סובל ממספר סיבוכים רפואיים. על פי כתב האישום במהלך חודש מאי אושפז הפעוט בבית החולים לאחר שדיווחה האם כי הוא סובל מפרכוסים, ובמהלך אשפוז זה בוצע בו ניתוח. בסוף אותו החודש ובמהלך חודש יוני הפעוט אושפז בבית חולים שיקומי.

לאחר מכן, מתואר בכתב האישום, כי האם פנתה אל רופאת המשפחה שלה ומסרה לה בכזב כי בעת ששהה הפעוט בבית החולים השיקומי אירע שהסוכר בדמו ירד למצב של היפוגליקמיה, מצב של תת סוכר, במהלכו קיימת סכנה מידית לנזק מוחי עקב אי אספקת סוכר לתאי המוח ומוות של תאי עצב במוח כתוצאה מכך. מצב ממושך של תת סוכר (עשרות דקות) יכול לגרום נזק מוחי קשה ואף מוות.

על פי כתב האישום, רופאת המשפחה הורתה לנאשמת לבדוק את הסוכר בדמו של הפעוט, ולהגיע עמו למיון במקרה של היפוגליקמיה. יום למחרת הגיעה האם עם הפעוט אל מיון בבית החולים כאשר הוא סובל מהיפוגליקמיה, ונוכח מצבו הוא אושפז. במהלך תקופת אשפוזו הזריקה האם לפעוט אינסולין מספר פעמים באמצעות מזרק שהביאה עימה מבעוד מועד למטרה זו, וגרמה לצניחה של רמת הסוכר בדמו עד למצב של היפוגליקמיה. בעקבות ירידת הסוכר, חיבר הצוות הרפואי את הפעוט למכשיר אינפוזיה. האם חיבלה במכשיר האינפוזיה בכך שלחצה תחילה על כפתור הכיבוי, ובהמשך עשתה חור באמצעות פיה בצינור העירוי.

"במעשיה האמורים לעיל, עשתה הנאשמת מעדי התעללות גופנית בקטין חסר ישע עליו היא אחראית, תוך שתקפה את הקטין חסר הישע וגרמה לו חבלה העולה כדי חבלה מסוכנת, או הפוגעת או עלולה לפגוע קשות או לתמיד בבריאות הנחבל או בנוחותו".

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על הארכת מעצרה של האם בתנאים מגבילים.