המועצה הדתית בירושלים. צילום: אדווה חולי

דו"ח מבקרת העירייה לשנת 2017, שפורסם בימים האחרונים, מעלה חשש לשורה ארוכה של עבירות לכאורה במועצה הדתית בעיר. בין היתר המבקרת קובלת על נסיעות לחו"ל של בכירים במועצה על חשבון חברה שמספקת לה שירותים, העסקת קרובי משפחה, העסקת עובד מועצה בביתו הפרטי של אחד מבכירי המועצה ועוד.

בעקבות הממצאים קוראים חברי מועצת העירייה אלעד מלכא ('התעוררות') ולורה ורטון ('מרצ') לעצור את תקציבי העירייה למועצה הדתית ולהדיח את יו"ר המועצה הדתית יהושע ישי.

יהושע ישי. דרישה להעבירו מתפקידו . צילום: שלומי כהן

"מהדו"חות ‏עולה ‏תמונה ‏חמורה ‏של ‏הנעשה ‏במועצה ‏הדתית ‏בירושלים, ונראה ‏כי ‏לראש ‏המועצה‏ אחריות‏ להתנהלות ‏שיטתית‏ מעין ‏זו ועליו‏ לשאת‏ בהשלכות שלה. ‏אני דורש את התערבותך בנושא ולהעביר מתפקידו את יהושע ישי האחראי על מחדלים אלו", כתב חבר המועצה אלעד מלכא במכתב ששיגר לשר לשירותי דת דוד אזולאי ולמנכ"ל משרדו עודד פלוס.

"מועצת עיריית ירושלים צריכה לסרב להעביר כספים למועצה הדתית. אסור לנו לשפוך לשם את כספי הציבור שאנחנו ממונים עליהם", כתבה חברת המועצה לורה ורטון.

המועצה הדתית בתגובה: "המועצה הדתית מספקת שירותים בהיקף רחב לכלל תושבי העיר ולמבקרים, במגוון נושאים ועניינים. בכוונת המשרד ללמוד את מסקנות דו"ח הביקורת, לבקש הסברים מיושב ראש הוועדה הממונה ולנקוט את האמצעים שיידרשו".