פשיטה על ביתו של פעיל חמאס. צילום: דוברות המשטרה

כוחות המשטרה והשב"כ פשטו השבוע (א') על ביתו של פעיל חמאס, תושב מזרח העיר לאחר שקיבל כספי תמיכה ומימון מארגון חמאס.

המבצע הינו פועל יוצא של פעילות סמויה ואיסוף מודיעין ממוקד במשטרת ישראל ובשירות הביטחון הכללי שהצביע על כך שהפעיל המתגורר במזרח ירושלים מקבל כספים ומימון מארגון חמאס כתמיכה.

במהלך הפעילות פשטו הכוחות על בית משפחת פעיל החמאס וערכו חיפוש בבית, נתפס כסף מזומן בסך כולל של כ-18 אלף שקלים. הכסף חולט והוחרם עפ"י צוו החילוט המינהליים.

הכסף שחולט. צילום: דוברות המשטרה

פעילות זו הנה המשך ישיר לפעילות המתבצעת כל העת במגוון מישורים ע"י כוחות הביטחון נגד תמיכתם של ארגוני טרור במשפחות המחבלים, וכי בשנה האחרונה (2017/18) חילטה המשטרה באמצעות הצווים המנהליים סכום כולל של כ- 300 אלף שקלים, רכבים ותכשיטים בביתם של יותר משבע משפחות שקיבלו תמיכה וסיוע מארגוני הטרור.

במשטרה הדגישו כי לא תאפשר תמיכה כספית או אחרת של ארגון. פעילות זו הינה נדבך נוסף במכלול הפעילות המתבצעת על ידי משטרת ישראל וגופי הביטחון למניעה, סיכול ומעצר של גורמים המעורבים בפעילות פח"ע וטרור באופן ישיר בירושלים.

"מעורבות של תושבי ירושלים בפעילות כזו או אחרת הממומנת על ידי חמאס הינה עבירה חמורה ומהווה ניסיון דריסת רגל של ארגון הטרור בתוך ירושלים. משטרת ישראל וגופי הביטחון ממשיכים לפעול בנחישות על מנת להגיע לכל מי שקיבל כספי טרור, הביע תמיכה ועידוד בפעילות טרור, רכושם יחולט והם יועמדו לדין", נמסר מהמשטרה.