רכבי העירייה. צילום: לירן תמרי

אירוע הרמת הכוסית של המועמד לראשות העירייה משה ליאון  (ירושלים שלנו) נערך אמש (ד') בתלפיות באולמי ״הדריה״, אלא שלאירוע הגיעו גם עובדי העירייה יחד עם רכבי העירייה.

מיינט ירושלים תיעד מספר רכבי עירייה המשמשים את עובדיהם ביום יום לטיפול במפגעים ובתקלות. אתמול (ד') בחרו העובדים לזנוח את עבודתם ולהגיע עם הרכבים העירוניים לאירוע הרמת הכוסית שערך המועמד, והחנו את רכביהם על המדרכות הסמוכות ובכך הקשו על תנועת מעבר הולכי הרגל.

רכבי העירייה. צילום: לירן תמרי

 אם לא די בכך, חלק מהם אף הגיעו עם מדי אגף התברואה העירוני. בתגובה לכך ענתה העירייה: " לאחר שעות העבודה גם לעובדי עירייה מותר להשתתף בכנסי בחירות ללא מדים, שכן זו זכות אזרחית".

עם מדי אגף התברואה. צילום: לירן תמרי

"אסור לחנות רכבי עירייה תוך ביצוע עבירת חניה – נבחן את התלונות שהגיעו"

העירייה בתגובה: "לאחר שעות העבודה גם לעובדי עירייה מותר להשתתף בכנסי בחירות ללא מדים, שכן זו זכות אזרחית. כמובן שחל אסור להחנות רכבי עירייה תוך ביצוע עבירת חניה ועל כך בהנחיית היועץ המשפטי תבוצע אכיפה והיועץ המשפטי יבחן את התלונות שהגיעו אליו.

"יש לציין כי על פי החוק והנחיות היועץ המשפטי לממשלה אסור בתכלית האיסור על מי מהמועמדים או פעיליהם להשתמש באמצעים עירוניים לתעמולת בחירות והנחיות אלה הובהרו ע"י היועץ המשפטי לעירייה הן למתמודדים והן לעובדי העירייה.

"בכל הנוגע להתנהלות המתמודדים הסמכות לבחינתה ולאכיפת דיני הבחירות היא של יו"ר ועדת הבחירות שהוא שופט בית המשפט העליון".