הילה בצלאלי ז"ל, ורשבסקי וצוקר. צילום: באדיבות המשפחה, ליהי שי שקלרניק
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בעיר הודעת ערעור על קלות עונשם של אורן ורשבסקי, מהנדס המבנים שליווה את פרויקט הקמת גשר התאורה בטקס המשואות בהר הרצל בשנת 2012 ויצחק צוקר, אשר שימש כיועץ הבטיחות של הטקס.

השניים הורשעו בעבירת גרם מוות ברשלנות ובשתי עבירות חבלה ברשלנות ובגין אלה גזר בית משפט השלום בירושלים על ורשבסקי 400 שעות לתועלת הציבור ופיצוי כספי, ועל צוקר נגזרו ארבעה חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות ופיצוי כספי.

כתב האישום עוסק באירוע התמוטטות גשר התאורה בהר הרצל במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות המסורתי בשנת 2012. סגן הילה בצלאלי ז"ל נהרגה במקום ושני חיילים נוספים, נפגעו פגיעות רב מערכתיות קשות. כתב האישום הוגש נגד שישה נאשמים בגין עבירות גרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. ארבעה מבין הנאשמים הם חברת "עיצוב במה" ואנשיה, אשר הודו במיוחס להם במסגרת הסדר, הורשעו ועל שניים מהם נגזרו 6-7 חודשי מאסר בפועל ופיצוי כספי לנפגעי העבירה. שני הנאשמים האחרים, ורשבסקי וצוקר, הורשעו בתום ניהול ההליך בעניינם.

בהודעת הערעור טענה הפרקליטות כי בית משפט השלום גזר על הנאשמים עונש החורג מהעונש ההולם את חומרת העבירה אותה ביצעו בשים לב לתוצאותיה. הפרקליטות טענה כי "תוצאות מעשיהם ומידת רשלנותם הגבוהה של המשיבים מחייבים ענישה חמורה יותר, אשר תבטא באופן הולם את חומרת מעשיהם וכן תבטא עקרונות ענישה נוספים של הרתעה מפני התנהלות רשלנית."

בנוסף נכתב בהודעות הפרקליטות: ״"המערערת סבורה כי לא ניתן משקל מספקי להיבטים המרכזיים של משמעות מעשיהם של המשיבים הן במישור הפגיעה הקשה שנגרמה לנפגעי העבירה ובראשם משפחת המנוחה והן במישור הציבורי הרחב, אשר מגלם את הצורך במתן ביטוי לשיקולי ענישה נוספים, שיקולי הרתעת הציבור וחינוכו לסטנדרטיים סבירים".