רב קו. צילום: רועי אלמן

עוקץ חדש בתחנה המרכזית: תושבים רבים סיפרו השבוע ברשתות החברתיות כי היו עדים לתופעה במסגרתה ילד צעיר מבקש מהם, באמצעות מי שמזדהה כאימו, כסף עבור נסיעה הביתה.

העוקץ נחשף באמצעות הקלטה קצרה, שפורסמה ברשתות החברתיות והפכה במהרה לוויראלית. את ההקלטה מלווה הסבר לפיו מדובר בשיחה שהוקלטה בנייד של עובר אורח בתחנה המרכזית בירושלים. המקליט טוען כי ניגש אליו ילד וביקש להתקשר לאימו, שכן אבד לו כרטיס הנסיעה הביתה. בהקלטה נשמע ילד מתקשר למי שמזדהה כאימו ומספר לה שאבד לו הרב־קו. האם שואלת אותו כיצד יגיע לבני ברק, אך הילד אינו יודע.

בהמשך מבקש הילד מבעל הטלפון לדבר עם אימו. האם מבקשת מבעל הנייד שיעזור לבנה עם כסף, אך הוא מסרב וטוען כי אין לו כסף לתת לו. הוא מחזיר את השיחה אל הבן, אז מספרת לו "אימו" כי כמעט הצליחה לעבוד על בעל הטלפון ושימשיך הלאה אל האדם הבא.

השיחה זכתה למאות האזנות ורבים מהגולשים הביעו כאב ואמפתיה כלפי הילד, שנאלץ לבקש כספים מזרים. אלא שלא מעט מהגולשים דווקא זיהו את המקרה אחרי שלטענת הם חוו אותו על בשרם בתקופה האחרונה. לדבריהם, חלקם סייעו לילד וחלקם הרגישו מההתחלה שמדובר בתרמית. "זאת ממש לא אמא שלו", אומר אחד הגולשים שהאזין לשיחה. "זה בטח חבר שלו שעוזר לו בעוקץ", הוסיף אחר.