מבט על הרחוב. צפיפות ותאונות. צילום: פרטי

כמה חודשים לאחר פתיחת המרכז המסחרי ברחוב שרי ישראל, השכנים עדיין סובלים. הלקוחות הרבים המגיעים למקום חונים בהמוניהם הרחובות הסמוכים, לא פעם בניגוד לחוק, מסכנים את חיי התושבים וגורמים לתאונות רבות. כעת דורשים הדיירים מהעירייה להציב במקום מצלמות במעגל סגור.

המרכז המסחרי החדש ברחוב שרי ישראל 15 עומד זה חודשים ארוכים בליבו של סכסוך יצרי שאף הגיע לבית המשפט. תושבי הבניין הנמצא מעל המרכז טוענים שהם לא הסכימו מעולם לגור ליד אתר מסחרי פעיל כל כך, שפוגע באיכות חייהם. במוקד מאבקם נמצא סניף מרפאת החירום של 'טרם' שנפתחה במרכז והכניסה אליה מתבצעת בשעות הלילה רק דרך הכניסה לבניין המגורים שלהם. בעקבות זאת יש תנועה בלתי פוסקת של אנשים בבניין לאורך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע.

עוד מתלוננים התושבים על רעש בלתי פוסק שעולה ממנגנוני הקירור העצומים שהותקנו ליד חלונותיהם. לאחרונה גם פנו לעירייה ודרשו את התערבותה המיידית בטיפול במספר תאונות הדרכים הגדל והולך ברחוב. לדבריהם, הלקוחות המגיעים למרכז נוהגים לתפוס כל מקום חניה פנוי ברחוב: במקביל לאבני שפה הצבועות אדום־לבן, בחניות הבתים, בתחנות האוטובוס ועוד.

התושבים מספרים כי מדובר בעשרות מכוניות בכל שעה ושעה ביום, ואפילו בסופי השבוע ובמהלך חג הסוכות. לדבריהם, עבירות החניה מובילות לתאונות דרכים וכל שבוע נרשמות ברחוב כמה מהן. לא פעם מוביל המצב גם לאלימות מילולית או פיזית בין הנהגים המעורבים.

בעזרתו של הפעיל החברתי רונן בן יאיר פנו התושבים לעירייה וביקשו להציב ברחוב מצלמות להפקת דוחות שיישלחו לעברייני החניה. בעירייה השיבו להם שהאכיפה ברחוב תוגברה ושבקשתם להצבת מצלמה תיבחן במהלך הדיונים על תוכנית העבודה לשנת 2019.

העירייה: " ".?