זירת התאונה. צילום: לירן תמרי

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד העיתונאי חוליו דוארדיה בן 49 ממזרח ירושלים, המייחס לו עבירות של הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות, אי ציות לרמזור אדום ונסיעה במהירות מעל המותר.

"הנאשם גרם במעשיו האסורים למותו של חיים טוקצינסקי ז"ל ולא עצר במקום התאונה, או קרוב לו ככל האפשר, כדי לעמוד על תוצאות התאונה ולא הזעיק עזרה. כל זאת עשה הנאשם כשהוא נוהג ברכב בהיותו שיכור, במהירות העולה על המותר ותוך אי ציות לרמזור אדום", נכתב בכתב האישום.

על פי כתב האישום, דוארדיה נהג שיכור לביתו, כשבדמו כמות אלכוהול הגבוהה פי שלושה מהכמות המותרת בחוק, בשכונת א-טור בערב חג הסוכות, שם העלה לרכבו את שלושת כלביו ואז המשיך בנסיעה לכיוון גן סאקר בעיר. כשהגיע מכיוון רחוב הצנחנים לצומת כיכר צה"ל סטה לפתע עם רכבו לנתיב השמאלי שם נסעו באותה עת שלושה רוכבי אופנוע, שם התפתחו חילופי דברים ביניהם לבין דוארדיה שכללו קללות.

הנהג הדורס דוארדיה . צילום: אלכס קולומויסקי

בהמשך הם המשיכו בנסיעה לכיוון רחוב שלמה המלך כאשר דוארדיה נוסע אחריהם. כשהגיעו לצומת הרחובות שלמה המלך ואגרון, הוא פתח בנסיעה במהירות מופרזת כשהוא פונה ימינה בצומת לכיוון רחוב אגרון ומשם לצומת הרחובות המלך ג'ורג' ורמב"ן כשהוא נוסע במהירות מעל המותר של כ-80 קמ"ש. 

על פי כתב האישום, הוא חצה את הצומת תוך אי ציות לרמזור אדום המצוי בצומת, פגע עם צידו הימני של חזית הרכב בחיים טוקצינסקי ז"ל שהיה בסיומה של חציית אזור מעבר החציה מכיוון כיכר פריז לכיוון מלון המלכים המצויים בצומת. כתוצאה מהפגיעה, טוקצינסקי הוטח בעוצמה בצידה הימני של השמשה הקדמית של הרכב ובצדו הימני של הרכב, עף באוויר למרחק של כ-30 מטר, נחת על המדרכה ומת.

כיכר פריז, זירת התאונה. צילום: דוברות המשטרה

דוארדיה, אשר הבחין בפגיעה, לא עצר את רכבו אלא נמלט מהמקום והמשיך בנסיעה עד שהגיע לחניון המצוי באזור צומת הרחובות בנימין מזר ומרטין בובר בירושלים, שם עצר את רכבו. כל אותו הזמן לא יצר הנאשם קשר עם גופי הצלה וכוחות משטרה. כמה שעות לאחר מכן ניידת משטרה שהגיעה לחניון במסגרת חיפושים אחריו עצרה אותו. 

הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.