מוקס נס בעירייה. צילום: דוברות ההסתדרות

כשבועיים לאחר שכ-40 עובדי נס טכנולוגיות (NESS) בבית החולים הדסה בירושלים החלו בצעדים ארגוניים, הצטרפו אליהם הבוקר (ד') גם כ-80 עובדי נס בעירייה. העובדים פתחו בשביתה מלאה בשיתוף ובגיבוי ארגון עובדי העירייה. כחלק מהשביתה לא ניתנים שירותי מחשוב, תמיכה, מערכות מידע ותקשורת לכל העירייה ויחידותיה השונות ועל כן צפויים היום שיבושים קשים במערכות המחשוב והטלפונים בעירייה. בחלק מקומות העירייה ישנה בשעה זו תקלת תקשורת גדולה אשר לא מטופלת על ידי עובדי נס.

השביתה החלה במחאה על תנאי העבודה הירודים במתחם המחשוב בעירייה וסירובה של הנהלת נס לפתור את הסוגיה. בין היתר העובדים מועסקים בקומת מרתף בתנאי צפיפות קשים. בנוסף לכך, הצעדים החלו על רקע ניסיונה של הנהלת נס לפגוע בחברת ועד המוצבת בעירייה, שזומנה לשימוע לפני פיטורים שיערך מחר.

במקביל, נמשכת מזה למעלה משבועיים וחצי השביתה של עובדי נס באתר בית החולים הדסה, על רקע הסירוב של נס להשוואת תנאים לעובדי המנהל והמשק בבית החולים.  

את התאגדות עובדי נס טכנולוגיות מלווים יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים דניאל בונפיל; יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות יקי חלוצי ומזכיר האיגוד המקצועי ממרחב ירושלים דודו מור יוסף.

יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל הגיע הבוקר (ד'( לעירייה להביע תמיכה בעובדי נס: "ההסתדרות תומכת ומגבה באופן מלא את עובדי נס במאבקם על תנאי העסקה ראויים ומכבדים. הנהלת נס מנסה בכל הכוח לסכל את התארגנות העובדים בהסתדרות באמצעות הפחדות ביריוניות וניסיונות לפטר את ראשי ההתאגדות, אך אנו לא נוותר וניאבק יחד עם העובדים על עתידם התעסוקתי".

העירייה: "איננו צד בסכסוך הזה. העירייה מצפה מחברת נס המספקת שירותי מחשוב לעירייה לטפל בסוגיה ולשמור על רציפות השירות שהיא מחויבת לה".