צילום המחשה: shutterstock

אחרי שנמצא פתרון לקייטנות חנוכה בירושלים – הסייעות מאיימות בשביתה. "לא נסכן את הילדים בשביל כותרת מחמיאה לראש העירייה", מסר ארגון "כח לעובדים".

900 סייעות שנמצאות תחת הארגון עובדות הצהרונים בירושלים, מאיימות להשבית את קייטנות חנוכה, זאת לאחר שלטענתם מנסה ראש העירייה להגדיל את מספר הילדים בכיתה באופן משמעותי תוך קיצוץ דרמטי בשכרן

"ראש העירייה מנסה לכאורה לרצות את ההורים ולאפשר לכולם נגישות לקייטנה", אמרה מרי לוי דוד, סייעת בעיר וחברה בארגון "כוח לעובדים", "השאלה היא באיזה מחיר. כיום בקייטנות הצהרונים אנחנו עובדות עם 21 ילדים בכיתה. העירייה רוצה שהשנה נעבוד עם 31 ילדים על כל מטפלת וסייעת. איך אפשר להבטיח את בטחון הילדים במצב כזה? שום כותרת מחמיאה לראש העירייה לא מצדיקה סיכון של הילדים. אני קוראת להורים- אנחנו מבינות את הצורך במסגרת במהלך החג, אבל באיזה מחיר?"

בעקבות המשבר הפוליטי והעובדה שאין ממשלה ולא עבר תקציב, השנה תתקיימנה הקייטנות במשך 3 ימים במקום 5 ימים כבעבר. כחלק מהשינוי דורשת עיריית ירושלים לקצץ באופן דרמטי בשכר העובדות בשיעור של כ-20 אחוז משכרן הקודם, זאת לאחר שבשנה שעברה נחתם הסכם קיבוצי. "זה לא סביר שנסכים לקצץ בשכרנו ובה בעת להגדיל את היקף הילדים", מסרו מאיגוד הצהרונים.

העירייה: "משרד החינוך החליט לבטל את תיקצוב קייטנות חנוכה. למרות זאת, בהנחיית ראש העירייה, משה ליאון, ובהשקעה כספית לא מבוטלת של העירייה, יופעלו בעיר קייטנות במחיר סמלי. הקייטנות יופעלו בהתאם להוראות ההסכם הקיבוצי, שנחתם עם הסייעות, כמובן שלא יוגדל מספר הילדים במסגרות, ותהיה הערכות מתאימה בהתאם לרישום. לכן, לא מובנת טענת הארגון".