עובד תברואה, פינוי אשפה, צילום: גיל לרנר

גל של תלונות ברשתות החברתיות ובקבוצות הפייסבוק של שכונות ירושלים מתארות פעילות איסוף אשפה המתבצעת בשעות לילה מאוחרות וזאת בניגוד לתקנות למניעת מטרדי רעש.

בחודשים האחרונים עורכת העירייה פיילוט ראשוני לפינוי פחי האשפה בשכונות הבירה וזאת במטרה להקטין את הפקקים הנגרמים כתוצאה מפינוי אשפה בשעות בוקר מוקדמות. בתוך כך, עם התקדמות הפיילוט אזרחים רבים מתלוננים כי פינוי האשפה בשעות הלילה מהווה מטרד רעש של ממש. פועלה זו, נעשית בניגוד לתקנות למניעת מפגעי רעש הקובעים באופן מפורש כי אין לבצע באזור מגורים פעולות פריקה וטעינה או טלטול פחי אשפה באופן העלול לגרום לרעש בין השעות 22:00 בלילה ל 06:00 בבוקר למחרת.

״שלום עיריית ירושלים. 23:45 בלילה, וצוות פינוי אשפה שלכם פועל בחוץ ומרעיש. שוב זלזול בחוק המונע רעש בלילה, ובתושבים״, כך הלין תושב בחשבון הפייסבוק של העירייה בתגובה לפסוט הגיבו עוד מספר אזרחים משכונות שונות כי גם הם סובלים ממטרדי רעש שפינוי האשפה יוצר. בתשובה לפוסט הגיבה העירייה כי "עובדי העירייה הונחו לשמור על השקט המקסימאלי בשעת פינוי האשפה".

בשנת 2015 נדרש בית משפט השלום בפתח תקווה לדון בסוגיה זו לאחר שתושב העיר הגיש תביעה נגד הרשות המקומית בטענה שזו פגעה באיכות חיו לאור מדיניות פינוי אשפה בשעות לילה מאוחרות. בעירייה טענו כי בסמכותה להפעיל שיקול דעת לחרוג במקרים מסוימים מהתקנות למניעת רעש, בית המשפט דחה טיעון זה ופסק כי התושב יפוצה בסך 3,500 שקל.

מעיריית ירושלים לא נמסרה תגובה.