רכבת. צילום: דוברות רכבת ישראל

רכבת גם במוצ"ש? תלוי את מי שואלים: לפני כשלושה שבועות הודיעה הנהלת רכבת ישראל כי לראשונה מאז פתיחת הקו המהיר, תפעל הרכבת גם במוצאי שבת במתכונת של חמש רכבות שיפעלו בתדירות של רכבת אחת לשעה.
 
אלא שמוקד המידע של רכבת ישראל, ככל הנראה לא עודכן בהחלטה להרחיב את שעות הפעילות גם למוצאי שבת. למיינט ירושלים נודע כי מספר נוסעים ניסו במוצאי שבת האחרון לברר את שעות הפעילות של הקו והופתעו לשמוע כי לדברי המוקד מעולם לא התקבלה החלטה שכזו.
 
"שלום, יש רכבות מירושלים היום?" שאל הנוסע את המוקדנית "מיצחק נבון אין רכבות במוצאי שבת". הנוסע המשיך ושאל "בכלל? גם לא לתל אביב?" " לא, אין. ירושלים יצחק נבון לא עובדת בשישי ושבת" גם במספר שיחות לאחר מכן מוקדני הרכבת הסבירו שהקו לא פועל במהלל מוצאי השבת.
 
בתוך כך, בפועל פעלו אמש רק 2 רכבות ולא 5 כפי שציינו ברכבת ישראל כאשר הרכבת הראשונה יצאה מתחנת נבון בשעה 21:54 כשעתיים ו -6 דק אחרי צאת השבת.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "כחלק משיפור השירות, כשלב נוסף בהרצת הקו המהיר לירושלים, מורחבות שעות הפעילות בקו, הן בימי חו"ל והן, לראשונה, במוצאי שבת. שיפור השירות פורסם בכלל אמצעי התקשורת, אתר האינטרנט והיישומון. מבדיקה שערכנו אצלנו עולה כי נציגת השירות טעתה וההנחיות חודדו. השירות במוצאי שבת מתחיל מיד עם השלמת המוכנות התפעולית, בהתאם לנהלים."