כתבה: ליעונה מנקלי.

זה כבר לא כמו שהיה פעם, כשלכל חלל בבית הייתה הגדרה ברורה. פה זה הסלון, שם פינת האוכל וכאן זה המטבח. היום הגבולות בבית מטשטשים, לפחות בכל הקשור לעיצוב הפנים. אם בעבר אלו היו ברורים יותר, וכללו הפרדה מוחשית בין חלל לחלל, הרי שכיום "שבירת הכלים" מורגשת יותר. החסמים נפרצים, החללים זורמים יותר ומרווחים, באופן שהופך לחוויה איכותית, מזמינה ונינוחה עבור הדיירים ואורחיהם, כמובן מבלי לגרוע מהצרכים שלהם.

שולחן ססגוני המשלב בין חומר לאלמנטים קישוטיים, ביצירתיות רבה. שולחן וספסל מעץ תומיק; מוצרי נייר,יולטה ;צילום וסטיילינג לינוי ודרור

בארצות המערב, תתפלאו לגלות, הגישה מתקדמת יותר ומדלגת כמה צעדים קדימה. שם מצטמצם המקום הפורמאלי המיועד לאירוח, כמו שולחן אוכל מסיבי, לטובת חלל נינוח ואקלקטי יותר. בשנים האחרונות נרשמת ירידה תלולה ברכישת שולחנות אוכל, גם בגלל המטראז' המתהדק של הדירה. בעלי הבית מבקשים לשמור על דירה פרקטית, שתיתן להם את המרחב הרצוי ותתאים לאירוח ספונטני, מבלי שהחללים "יופקעו" לטובת אירוח עתידי פה ושם. אמנם אצלנו, הישראלים, אתגר הגודל דומה, אך תרבות האירוח עדיין ראשונה במעלה וחשיבותה עולה מחג למועד.

חלל מאוורר ומזמין, עם ספה מודולארית והדום שיכול להאריך אותה לשזלונג, או לשמש כשולחן. סטודיו Prat Living ובאתר: www.pratliving.com . צילום: יח"צבאים להתארח

הרוח הישראלית, לא משנה מאיזו עדה, מאמצת את גישת ה"מסובין", ולא רק בחג האביב. סקרים ומחקרים קבעו שהאירוח הישראלי הממוצע בחגים עומד על כ-14 אנשים. עם זאת, בלי קשר לאינפלציית החגים, לא פעם יוצא שגם אירוח קליל הופך לרוב לארוחה מתוקתקת, או לפחות לשולחן עמוס בנשנושים לצד מדיניות "בית פתוח", עם כמות אורחים הולכת וגואה.

לא משנה איזה שולחן תבחרו, העיקר שיש מספיק כיסאות נוחים עבור האורחים. החל מ 4,300- שקלים באליתה ליוינג. צילום: יח"צ

שולחן וכיסאות במראה מינימליסטי ונגיעות סקנדינביות. סטודיו Prat Living ובאתר: www.pratliving.com . צילום: יח"צ

שולחנות קפה מודולריים, צבעוניים ובעיצוב מינימליסטי מבית המותג האיטלקי בונטמפי. רשת אליתה ליוינג צילום: יח"צ

תרבות האירוח מושרשת כל כך בהוויה הישראלית, עד כי היא נתפסת כדרישה חשובה ומרכזית עוד בשלב מוקדם של תכנון הבית או הדירה. אצל מרבית המשפחות הבקשה הרווחת היא פינת אוכל, שתתאים לאירוח של עשרה אנשים, עם אופציה להארכה.  

מעצבי הפנים מצביעים על מציאות לפיה הדרישות והצרכים אינם מתגמשים, חרף גודלו של החלל. בשל כך מאמציהם מופנים ליצור זרימה נכונה יותר בחלל ולמצוא פתרונות מקיפים, שלא יעיבו על הדיירים, או יעמיסו על הדירה ביום-יום. הגישה המקובלת כיום היא להעדיף שולחנות פרופורציונאליים לגודל החלל ולא רחבים מדי, או כאלה שנפתחים בצורה שעלולה לחסום את הגישה לחללי הבית.

שולחנות צד, הדומים וכיסאות מרופדים לאירוח בסטייל. רשת ביתילי. צילום: דרור קליש. סטיילינג: לינוי לנדאו

שילוב אקלקטי ונינוח של מערכות ישיבה. רשת IDdesign . צילום: שירן כרמל

הפתרון הרווח, במיוחד בבתים שבהם השטחים הציבוריים הפכו לגוף אחד, הוא להציב אי מרכזי באופן שתוחם את המטבח ומפריד בינו לבין הסלון. בצורה כזו הופך האי לשולחן רב שימושי, שסביבו אפשר לשוחח, לחטוף ארוחה קלילה, להכין שיעורים או להסב לזירת אירוח של משפחה וחברים.

ריהוט מודולארי

הבית המודרני מאותגר תדיר במענה לצרכים ולדרישות מרובים, בעוד שהמקום לא תמיד מאפשר זאת. עם הזמן, התפיסה שבה לא חייבים להפקיע אזורים שלמים בבית לטובת אירוח עתידי, מתחילה לחלחל גם לבתים שהאירוח בהם מתרחש בתכיפות גדולה. ממש כפי שתפיסת עיצוב החלל אינה עוד יצירת "אפקט הוואו" עבור הבאים, אלא מדובר בעיצוב אישי שמגלם את חיי הדיירים ומתאים עבורם בצורה מושלמת. המעצבים סבורים שאפשר להתנהל בצורה מיטבית גם בחלל קטן, ואם ברשימת הצרכים מופיעה גם הדרישה לאירוח רב-משתתפים, הרי שאפשר לדאוג לכך באמצעים יצירתיים. גם בחלל קטן אפשר למצוא פתרונות ורעיונות פונקציונאליים לניצול מיטבי של גודל החלל, אם בעזרת רהיטים מודולאריים ופרקטיים, או פטנטים חדשניים.

קונסולה הנפתחת לשולחן אוכל רב סועדים. Milano Smart Living . צילום: פונטו זרו

פתרונות בולטים הם שולחנות צד רב-שימושיים שיכולים להתאגד יחדיו ולהפוך לפלטה ארוכה, רהיטים מקופלים במרפסת הביתית, או קונסולות קומפקטיות שיכולות להיפתח לשולחנות צרים וארוכים. האחרונות יכולות לשמש ביום-יום כרהיט מבואה או כשולחן עבודה, ולעשות הסבה לשולחן אוכל בעת הצורך.

שימוש במנגנונים מתוחכמים וחזקים לפריטי ריהוט הוא פיתרון טכנולוגי שצובר תאוצה. החל ממדפים נשלפים מתוך ארונות המטבח וכלה בספסלים, משטח שולחני ומשטחי עבודה נוספים עבור המטבח, כולל דלפק אוכל שחוזר בתום השימוש אל תוך ארון המטבח. כל אלה נחשפים על פי דרישה, ומותירים את החלל נקי ומאוורר כאשר הוא לא בשימוש. אחד היתרונות הגדולים באותם מנגנונים, הוא שהם אינם מכתיבים את מראה הרהיט ושניתן להתקין אותם בקלות, בהתאם לקונספט העיצובי הנתון ולמגוון החומרים הנבחר.

פתרונות פרזול מודולריים מבית דומיסיל. צילום: יח"צ

אם בכל זאת אתם מעדיפים לאבזר את הבית בפינת אוכל משפחתית, כדאי לכם לחשוב בראש ובראשונה על הפן הפרקטי, לדוגמה, באיזו תדירות תשתמשו בה ובהתאם להעדיף שולחן פרופורציונאלי לחלל, שלא "ישתלט" על כולו, בעל פונקציית הגדלה והרחבה עתידית.

גם בחדר המגורים (הסלון) חשוב לבחור ספה נוחה, שאינה עמוקה מדי, עם משענת ידיים צרה ומינימליסטית ורגליים דקות, או ספה שנפתחת למיטה, שתענה על צורך של אירוח לזמן ממושך. בעיצוב כמו בעיצוב, נסו לשמור על עצמכם ולא להתפתות לאביזרים שאין בהם צורך אסתטי או שימושי, ולשמור על מרחב בטוח שתוכלו לארח בו בשמחה.

פינת ישיבה קז'ואלית בפינת הסלון, שמתאימה לאירוח ספונטני או מוקפד. רשת ביתילי. צילום: דרור קליש, סטיילינג: לינוי לנדא

פינות ישיבה שונות בביתה של המעצבת טל וולנסקי סגרה. ארונות ריביירה. צילום: גדי סיארה

סייעו בהכנת הכתבה: מעצבת הפנים שלומית זלדמן. יגאל סייג, בעלי חברת אליתה ליוינג. לירן פורמן, מנהל השיווק של חברת 'דומיסיל'. מיטל רובין-עובדיה, מנהלת השיווק של סולתם. המעצבים ברשת IDdesign. המומחים של חברת הריהוט NICOLETTI.