מזג האוויר הישראלי מוציא אותנו החוצה. בין אם יש לכם גינה פרטית מאחורי הבית או מרפסת שצופה אל הרחוב, אין כמו לשבת עם כוס קפה טוב וליהנות מהשמש החמימה של החורף או מערבי הקיץ שמביאים איתם בריזה קלילה.

טורינו, ריהוט גן. יח"צ

בשנים האחרונות אנחנו עדים למגמות ולעיצובים חדשים שחוצים את גבולות הבית ויוצאים החוצה. אנחנו כבר מזמן לא מוכנים להסתפק בכסא פלסטיק לבן בעל ארבע רגליים ומשענת צרה, אלא מחפשים אחר פתרונות עיצוביים, נוחים וגם פרקטים. אז מה הכי נכון לנו? בדיוק בשביל זה קפצנו ל"טורינו" המייבאת את מיטב רהיטי הגן והעיצוב המשלים לבית בשביל ללמוד קצת מה כדאי ועל מה עדיף לנו לוותר.

עיצובים חדשים שחוצים את גבולות הבית. טורינו ריהוט גן. יח"צ

הגודל כן קובע

"היום אנחנו יכולים לראות מערכות סלוניות שלמות שבנויות במיוחד בשביל החללים החיצוניים", אומר מוני, "אבל לפני שאתם ממהרים להזמין ספות וכורסאות לגינה או למרפסת, חשוב לאמוד את השטח הקיים לרשותכם. אם הגינה מאוד גדולה, אז תוכלו להתרווח על כורסאות ואפילו להציב ערסלים נוחים, אבל אם השטח מצומצם, עדיף להיות יותר פונקציונאליים ולבחור ברהיטים שלא תופסים נפח רב בגינה או במרפסת".

חלל התצוגה של טורינו בעין נקובא. יח"צ

חומרים שהטבע יצר

עד לפני כמה שנים פלסטיק היה שם נרדף לריהוט גינה. היום, אנחנו בהחלט יכולים לראות שינוי עצום "אנשים אוהבים להרגיש את הטבע כשהם נמצאים בגינה או אפילו במרפסת. תחושה של חוץ ואוויר מתחברת טוב יותר עם ריהוט עץ, ראטן או אפילו מתכת. גם אם מדובר בריהוט פלסטיק, הרי שזה לא הפלסטיק הישן שאנחנו מכירים, אלא חומרים עמידים וחזקים. אל אלו כדאי לשלב בדים טבעיים או בדים רחיצים על מנת ליצור תחושה נעימה", אומר מוני, "גם שילובים של מספר חומרים יחדיו יצרו תחושה של יוקרה בכל גינה או מרפסת קטנה".

שילוב של חומרים בריהוט גן. יח"צ

שימוש ונוחות

"הכי חשוב שיהיה לנו נוח. בסופו של דבר, אנחנו רוצים לצאת אל הגינה וליהנות עם המשפחה או החברים או לשבת במרפסת ולקרוא עיתון. כדאי מאוד לבדוק שבוחרים רהיטים שקל לנקות ולתחזק ושאפשר גם להזיז ממקום למקום בהתאם לשעות של השמש או מזג האוויר" מסביר מוני.

אז איך באמת משמרים ומתחזקים את ריהוט הגינה?

"החומרים היום מאוד עמידים ומתאימים לאקלים הישראלי ולשמש. אם יש כיסוי לספות או לכורסאות גינה מומלצת לכסות אותם בסיום השימוש או להזיז אותם אל מקום מוצל. בחורף, כשאנחנו פחות בחוץ וכשיש גשם כדאי לשמור את הרהיטים באזור יבש, זה יכול להיות מתחת לפרגולה או שאפשר לקפל ולשים בצד. ברמה היומית, מטלית לחה וניגוב קל יוכלו לשמר את הרהיטים כמו חדשים".

מוצרים משלימים לבית, טורינו. יח"צ

חברת טורינו מתמחה ביבוא ריהוט גן, פינות ישיבה מראטן, ערסלים, מיטות שיזוף, מגוון עצום של אביזרים משלימים לריהוט הבית, במחירים מהיבואן לצרכן וללא פערי תיווך. אולם התצוגה של טורינו ממוקם ברחוב הדקלים, עין נקובא. שעות פתיחה: א-ה 10:00-20:00. טלפון: 02-6744440. פייסבוק. אתר.

.