התה הוא המשקה הנפוץ ביותר בעולם אחרי מים ולכבוד כך, הוא זכה ליום חגיגי משל עצמו, אותו מציינים ב 15 בדצמבר בכל שנה. מקור המנהג לשתות תה משתייך לשנונג, קיסר סין האגדי, אשר בעת מסעו, כאשר ישב לשתות כוס מים חמים, נפלו לתוכה מספר עלי תה. לאחר ששתה את המשקה ונהנה מטעמו גילה את השפעותיו הרפואיות. מאז, עברו אי אלו שנים, ואל אותו משקה נהדר, הצטרפו שלל טעמים וגם גינונים. 

קומקום פורצלן Zara Home, 109.90 שקלים. ספל פורצלן Zara Home, 59.90 שקלים. יח"צ.

סגולותיו של התה

אנחנו מקשרים את התה עם סגולותיו של בריאות, ולא בכדי. תה ג'ינג'ר, לדוגמא, מעכב הפרשת מיצי קיבה ומועיל במניעת הקאות ובחילות. תה שומר עוזר במניעת כאבי בטן ולקמומיל חומרים מרגיעים שמסייעים לכאבים ובחילות. לאלו מכם שמתקשים לישון בלילה, תה מליסה יעזור לכם להקל על נדודי השינה מאחר והוא מרגיע את מערכת העצבים. למחלות החורף, כמו התקררות, מומלץ לשתות תה נענע,  לואיזה או קינמון. 
 

קולקציית BoosXMeissen, 399 שקלים, פקטורי 54. קנקן PIP Studio, 301 שקלים, צילום: עדי קראוס. קנקן תה אישי וספל, נעמן, 85 שקלים, צילום: שירה רז. הביטאט selection, צילום: סטודיו אסא.

השיק של התה

עניין 'שעת התה' באנגליה זוכה למקום של כבוד, עם כלי הגשה מפורצלן מעוטר, קומקומים מיוחדים עם מקום ייעודי לחליטת התה. גם היום, אנחנו יכולים לראות כלי הגשה שסופגים מאותה מורשת קלאסית ועד לקולקציות חדשות שמתכתבות עם סגנון מודרני ונקי וגם קומקומים ששואבים השראה יפנית או סינית, כאשר השנה הטרנד החם ביותר חוזר אל הרטרו-שיק של שנות ה-60 וה-80 עם צבעים בוהקים וחזקים לצד צבעי הפסטל שאיפיינו את התקופה. הדבר בא לידי ביטוי גם בחומר עצמם, שילוב של עץ, קרמיקה ואמייל. 

קומקום Mi SMART, שיומי, 249 שקלים, יח"צ. Innovation קנקן פרמה, 159 שקלים, יח"צ. נעמן קומקום אמייל, 80 שקלים, צילום: שרה רז. פורנסטי RENBY, 2,329 שקלים, יח"צ.

קומקום חשמלי קנווד, 399 שקלים, צילום: אסף לוי. SAUTER 248 שקלים, יח"צ. דה לונגי 399 שקלים, צילום: אסף לוי. קומקום סטיל EVOKE מורפי ריצ'רדס, 349 שקלים, יח"צ. דה לונגי 399 שקלים, צילום: אסף לוי.

המחירים של ספלי תה יכולים להתחיל מ-10 שקלים ולטפס כלפי מעלה ולהגיע למחיר של 300 שקלים ויותר בעבור ספל תה שהופך ליצירת אמנות בפני עצמה. שיתופי פעולה בין מעצבים וטרנדים חדשים אפשר למצוא גם בכוס התה. 

ספל תה מבית HAY, 89 שקלים, טולמנס דוט. ספל מבית העיצוב נטוצי, החל מ-510 שקלים, סטודיו נטומי. מאג פורצלן צבעוני 13.90 שקלים, ארקוסטיל קיטצ'ן, צילום: יוסי פונס. ספל ותחתית בלוסום, נעמן, מארז זוג 60 שקלים, צילום: שירה רז.

מה תשתו?

המותג הבינלאומי פופמדור משיק לחורף הקרוב שני טעמים חדשים: תה ירוק ג'ינג'ר קינמון ותה ירוק לימונית ודבש, המצטיינים בעושר של טעמים טבעיים. גם מותג הפרימיום TWININGS, יצרן הארל גריי המקורי משנת 1831 והספק הרשמי של בית המלוכה הבריטי מציע תערובות תה מיוחדות, ביניהן, תערובת בסגנון 'ארוחת בוקר אנגלית'. בויסוצקי משיקים לעונה הקרה מסדרת ויסצוקי ירוק: תה ירוק בתוספת אבקת ספירולינה ותה ירוק בתוספת צמחים סגולים בטעם אסאי ואוכמניות. 

חברת TE מביאה לנו את כדורי התה הלבן, כדורי עלים המיועדים לחליטה ישירה בקנקן, המוכנים בעבודת יד ובאידוי כדי לשמור על שלמותם. התה הלבן שרובנו לא ממש מכירים, מכיל יותר נוגדי חמצון מכל סוג אחר של תה (כולל התה הירוק) וטעמו פחות מריר. מדובר בתה סיני נדיר, המיוצר בעבודת יד ובמומחיות על פי שיטות סיניות מסורתיות.

מוצרי מותג TE. צילום: משה כהן