מתן ועדי זמיר. צילום: דובר צה"ל

הם גדלו יחד, למדו לפני הגיוס הצבאי במכינה הקדם צבאית "לכיש" וגם משרתים גם באותה חטיבה. מתן ועדי זמיר, שני ירושלמים מהמושבה הגרמנית החליטו ללכת בעקבות אביהם ולהתגייס לנח"ל.

כיום מתן (22) משרת כמ"מ בגדוד 50, ועדי (20) סיים הכשרה בקורס מ"כים בגדוד 932. "העובדה שאחי הקטן התגייס מאוד מחברת בנינו, יש הרגשה של שותפות כזאת. מאוד דחפתי אותו להתגייס לנח"ל", סיפר מתן.

על המכינה סיפר עדי: "המקום נתן לי המון והכין אותי בצורה המיטבית לשירות בצה"ל. זאת שנה אינטנסיבית ומעשירה שמחברת אותך למדינה בהמון מובנים וצורות. אתה לומד עליה ומכיר בה מקומות ודברים חדשים שלא ידעת".

אחיו מתן סיפר מדוע החליט לצאת לקצונה: "הבנתי שהרבה מאוד מחוויית השירות שלך בצבא, מתבססת על המפקדים שלך. אתה ההשפעה על איך שהשירות של החיילים שלך יראה. בנוסף אני מאמין שפיקוד תורם המון לאנשים שסביבך ולמערכת שאני חלק ממנה".

מדוע בחרתם ללכת בעקבות אביכם לנח"ל?
מתן
: "לצאת לקצונה הרגיש לי מאוד טבעי. אבא שלי גם היה קצין, הוא תמך בי שאצא לקצונה ומאוד שמח שהחלטתי לעשות את זה. ההורים שלי נפגשו והכירו בבה"ד 1. הסתכלתי על כל החטיבות, וידעתי שנחל הכי מושך אותי".
עדי
: "קודם כל האנשים. אני שמח שאח שלי שם וכמובן גם אבא שלי, אבל בעיקר האנשים".

מה הדבר הכי חשוב שאתם לוקחים כל יציאה לבסיס?
מתן: "הפק"ל קפה שלי".
עדי: " גטקס וטרמי".

איזה טיפ אתם יכולים לתת למתגייסים החדשים?
מתן
: "תמיד קל ליפול למקום של השביזות, אבל צריך לקחת את הכל בצורה הכי טובה שאפשר. לעשות את הכי טוב שאתה יכול, ואז הכל יהיה קל יותר".
עדי
: "תנו את הכי טוב שלכם, בסוף הכל זה חוויה".

מה המקום שאתם הכי אוהבים בירושלים?
מתן
: "מתחם התחנה כמובן, והשוק גם. כי זה מקומות עם אווירה ירושלמית אמיתית וכיפית".
עדי
: "השוק".