שני האחים. צילום: יואב דודקביץ'

שום דבר לא הכין את מנהל החשבונות הירושלמים אורי רוחם בן ה־63 לכך שיום אחד הוא יהפוך להיות אייקון ספרות. אהבתו לספרים הייתה כל כך עמוקה עד שיום אחד, כשזיהה את האפשרות לממש את החלום הכי גדול שלו הוא לא חשב פעמיים ונכנס להרפתקת חייו.

"אני איש של ספרים וכאחד כזה הייתי פוקד את כל חנויות הספרים של ירושלים", הוא מספר. "כולם הכירו אותי. ל'ספר וספל', חנות הספרים המיתולוגית בקטמון שנפתחה בשנת 1986 הייתי מגיע על בסיס שבועי. יום אחד נכנסתי לחנות ושמעתי את העובדים מדברים על זה שהחנות נמצאת לקראת פשיטת רגל. לא חיכיתי שנייה והגשתי הצעה. מאותו רגע הפכתי לבעלים של החנות. החיים שלי השתנו, הגשמתי את החלום הכי גדול שלי".

כמעט 30 שנה חי רוחם את החלום שלו בחנות הספרים שלו. אלא שחלומות לפעמים מתחלפים, או מתעדכנים וכך הוא מצא את עצמו מוכר את החנות ומצטרף אל אחיו, מוטי, בעלי 'בר 55' והופך את העסק לכזה שמתמקצע ביינות. "אני הולך אחרי החלומות שלי", הוא מודה.

חנות הספרים הטובה במזה"ת

בחזרה לשנות ה־80' ולחנות הספרים של רוחם. "זה התחיל כעסק של ספרים חדשים ומשומשים בכמה שפות", הוא נזכר. "עברית, יידיש, ספרדית ואנגלית. בשלב מסוים הפכתי את החנות לחד לשונית בשפה האנגלית. יש לי זיכרון פנומנאלי כך שהייתי מכיר את כל הספרים כולל את שם הסופר ובאיזה שנה יצא הספר. היו מתקשרים אליי מחנויות להתייעץ כל הזמן".

'ספר וספל' הכתה גלים ומשכה אליה סטודנטים, אנגלוסכסים, אנשי רוח ובוהמה מכל הארץ וכמובן אוהבי ספר. בשנת 1995 החנות השלימה את המהפכה כשהפכה להיות הנציגה הרשמית של לא פחות משמונה הוצאות ספרים מחו"ל ובשנת 2000 כבר חרטה על דגלה את התואר 'חנות הספרים הטובה ביותר במזרח התיכון'. "ההצלחה הייתה מאוד גדולה ולאורך שנים", מתרפק רוחם. "אבל אז הגיעה מהפכת האינטרנט שפשוט שברה את הענף. ה'קינדל' הפך להיות הספר החדש".

על כוס יין 

וכך, לפני כחמש שנים התחילה לחלחל ברוחם המחשבה על מכירת העסק. שנתיים לקח לו להפוך את המחשבה למציאות וב־2015 הוא מכר את החנות. "העבודה הייתה מאוד קשה", הוא נזכר. "הידע, האנשים, ללכת לקנות ספרים מאנשים שנפטרו, הילדים שגדלו, הרצון שלי לנוח. אפשר להגיד הכל. בשורה תחתונה? פשוט מיציתי". 

אחרי מכירת 'ספר וספל' רוחם חיפש אהבה חדשה. מהר מאוד הוא הבין שאין לו מה לחפש יותר מדי רחוק כי היא נמצאת ממש מתחת לאף, אצל אחיו מוטי מ'בר 55', שחיפש איך הוא לשדרג את הבייבי הפרטי שלו וזמן קצר לאחר הצטרפותו של אורי, האחים החליטו לשנות את קונספט החנות ולפנות לתחום היינות. "נכנסתי למקום בדיוק כמו שקרה לי ביום שקניתי את 'ספר וספל'", מספר אורי. "מיליון רעיונות ואהבה כל כך גדולה ליין, שבאה מאותו מקום של האהבה שלי לספרים. שתיתי יין כל החיים ולכן ההחלטה לשנות את החנות יותר בכיוון הזה הייתה ברורה".

רוחם. גם ספר גם יין. צילום: יואב דודקביץ'

רוחם החליטו לצאת לעשרות קורסים, רק בכדי ללכת וללמוד את רזי המקצוע. "פעמיים בשנה אני נוסע להשתלמויות וסיורי יין. אני מתחזק קבוצה של חובבי יין שאותם אני מארח לטעימות ומשתף אותם בכל מיני דברים חדשים שיוצאים. מעין מועדון חברים, אבל גדול, מבין ומכיל", הוא מספר.

שינויים בהרגלי השתייה

'בר 55' שהקים מוטי רוחם קיים כבר יותר מעשרים שנים. לירושלמים הוא מוכר גם כ'בר זז' - המקום הראשון שחשב שחייבים להביא בר משקאות ראוי לאירועים במקום מגדל כוסות הקוקטיילים המסוכרים, יין הפטישים והבירה הישראלית שהייתה נהוגה עד אז. "מוטי זיהה את הפוטנציאל הזה והתחיל לשווק את הברים לאירועים תוך שהוא חושף את הירושלמים לוודקה, ויסקי, טקילה ודברים שפעם לא היו בכלל", מספר רוחם. מהבחינה הזו, השינוי שהביא איתו אורי מאז כניסתו לחנות הוא מפתיע. לא נראה שהאח מוטי חשב שביום מן הימים את בקבוקי הוודקה והטקילה יחליפו על המדפים יינות בוטיק מעשרות יקבים קטנים ומגוונים מהארץ.

מה גרם לשינוי? 
"בשנים האחרונות הייתה מהפכה באלכוהול בכל הקשור למיסוי. בירושלים נפתחו מלא חנויות אלכוהול והרגלי השתייה במדינה השתנו מאוד. הצעירים שותים מוקדם מדי ואילו המבוגרים מחפשים נחמות ביינות ובאלכוהול פרימיום. אז החלטנו ללכת עם השינוי והתחלנו להביא יקבי בוטיק קטנים, כשרים וישראלים והיום אנחנו גם מתחילים את השינוי הזה בכל הקשור לוויסקי".

הייתה מחשבה על הנוער ועל השינויים האלה?
"בוודאי. הוודקה דופקת את הראש והיין מחמם את הלב. השינוי בתרבות השתייה הוא מאתגר מאוד. פעם היו שותים יותר וודקה ורד בול וויסקי והיום אנשים נפתחים הרבה יותר ליין ומבינים שזה משהו מאוד חברתי. הנוער של היום מתחיל להבין מה קורה סביבו. הצריכה הישראלית עולה כל שנה והמטרה שלי היא ללמד את הירושלמים שיין טוב - הוא כמו ספר טוב".