אמונה ווינדי. צילום: דובר צה"ל

בצל חג הסיגד המסורתי של העדה האתיופי אשר נערך היום (ד') ברחבי הארץ, הכירו את ווינדי ווינדי מהר חומה המשרתת בזרוע חיל הים בתור מאמנת סימולטורים. ווינדי היא יוצאת אתיופיה הראשונה המשרתת בתפקידה זה.

ווינדי (19) התגייסה באפריל 2018 לזרוע הים לתפקיד מאמנת סימולטורים. עוד לפני גיוסה לצה"ל, ווינדי ידעה שזרוע הים זה הוא מקום שאליו היא רוצה להגיע. "זרוע הים היה חלום מגיל קטן אשר מאוד עניין אותי וסיקרן אותי כבר מגיל קטן", סיפרה.

לווינדי ארבעה אחים שכל אחד מהם עשה תפקיד משמעותי בצה"ל. היא מספרת כי עובדה זו מאוד דירבנה אותה וציינה כי האחים שלה היו מודל לחיקוי עבורה ונתנו לה השראה רבה. "זה לא מה שהם עשו זה איך שהם עשו, זה גרם לי לכוון גבוה, המשפחה תמכה בי כל הדרך".

מלבד העובדה שאחיה שירתו בתפקידים משמעותיים, המשפחה של ווינדי מאוד אוהבת את הארץ. ווינדי התחנכה כבר מגיל קטן על ערכים ואהבת הארץ.

ווינדי היא האתיופית הראשונה המשרתת כמאמנת סימולטורים בזרוע הים.  היא מספרת על כך כי זה מאוד שימח אותה שניתנה לה ההזדמנות לעורר השראה בקרב צעירי העדה ולעדה בכלל ולהראות להם שתמיד צריך לשאוף גבוהה, "זה לא משנה מי אתה ומה אתה, מה שמשנה זה כמה גבוה אתה שואף". 

משפט שמוליך את ווינדי הוא "במקום בו פחדת לצעוד עוד תראה לאנשים את הדרך". ווינדי למדה כי אדם המאמין בעצמו יצליח: "חשוב להיות עם מוטיבציה ולא להקשיב לסטיגמות ועובדות שנמצאות בשטח, כל מה שתרצה אתה תוכל להשיג".

לרגל חג הסיגד, ווינדי מאחלת לכל העדה האתיופית חג שמח ולהמשיך לפרוץ דרך ולשאוף כמה שיותר גבוה בכל תחום, "יש לנו הרבה מה לתרום בכל מקום ובכל תחום".

מאמנת סימולטורים הינו תפקיד של תומכות לחימה אשר לומדות להשמיש מערכות המדמות עבור לוחמים ותומכי לחימה שונים. כל זאת על מנת שברגע האמת הם ידעו כיצד לפעול ויהיו מתורגלים לכך.