מסילת ציון. צילום: יואב דודקביץ'

בריכה באמצע היער 
מסילת ציון

בווייז: מושב מסילת ציון.  

שעות הפעילות: הבריכה סגורה בימי א'. היא נפתחת מדי יום בשעה 9 ונסגרת בשעות משתנות. פרטים מלאים באתר.  

כמה זה עולה לנו? כניסה חד־פעמית ילד  40 שקל (50 שקל בשבת), כניסה חד־פעמית מבוגר  50שקל (60 שקל בשבת). יש אפשרות לכרטיסיות ומינויים.

למה דווקא הבריכה הזאת? בגלל הטבע. הבריכה נמצאת בפרוזדור ירושלים, באמצע הדרך בין הבירה לתל אביב. מדובר בבריכה חצי אולימפית שחבויה בין עצי היער. היא משמשת את  תושבי ירושלים, מודיעין, בית שמש ואפילו המרכז. מדי קיץ משקיעים במושב באירועי בריכה לילדים, צעירים ומשפחות, שמעודכנים באופן שוטף באתר.  

אוכל: יש במקום מסעדה.  

מה עוד יש כאן? ג'ימבורי לילדים, שולחנות משחק במדשאות - להוקי שולחן, פינג פונג, כדורגל שולחני וסנוקר. ב־25 ביולי יתקיים במקום לילה לבן - חוויית קמפינג לכל המשפחה (בהרשמה מראש). אומגה למים, קיר טיפוס, פארק חבלים, מגרשי טניס, קט־רגל ועוד.

לשחות ליד המפלצת
פיליפ לאון

בווייז: צ'ילה  ,8קרית יובל

שעות הפעילות: אמצע השבוע מ־6 בבוקר עד  10בלילה, שישי מ־6 בבוקר עד 5 אחה"צ, שבת 9 עד 5 אחה"צ.  
כמה זה עולה לנו? כניסה חד־פעמית לילד  40שקל, כניסה חד־פעמית למבוגר  50שקל. יש אפשרות לכרטיסייה ומינויים.

בריכת פיליפ ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

למה דווקא הבריכה הזאת? כי היא אופציה מצוינת למי שגר קרוב ואופציה לא פחות נעימה גם למי שבא מרחוק. היא ממוקמת סמוך לגן המפלצת בשכונת קרית יובל, כך שאפשר לקפוץ גם אחרי זה ולהתגלש באחת המגלשות המפורסמות בעיר

אוכל: במקום פועל בית קפה.  

בריכת פיליפ ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

מה עוד יש כאן: שיעורי סטודיו, חדר כושר  מרכזי, חדר כושר ילדים, מגרש כדורגל, אולם כדורסל מאובזר, חדר ספינינג וספרייה עם אירועי שעת סיפור.

לשחות עם העבר
בית הנוער העברי 

בווייז: הרצוג‭ .105 ‬  

שעות הפעילות: מ־5 וחצי בבוקר עד ‭10‬ וחצי בלילה (לפי לוח זמנים).

כמה זה עולה לנו: כניסה חד־פעמית לילד ‭ 45‬שקל (‭50‬ שקל בשבת), כניסה חד־פעמית למבוגר ‭ 45‬שקל (‭50‬ שקל בשבת). יש אפשרות לכרטיסייה או מינויים.  

בית הנוער העברי. צילום: יואב דודקביץ'

למה דווקא הבריכה הזאת? כי כמה פעמים יצא לכם לשחות במקום שפועל יותר מ־50 שנה? בית הנוער העברי הוא המתנ"ס הראשון והוותיק בישראל. הוא הוקם בשנת ‭ ,1950‬בין השאר כדי לספק לתושבי ירושלים מקום נוסף לשחות בו פרט לבריכת ימק"א. מאז ועד היום עבר המקום בין כמה כתובות, עד שבשנות ה־‭60‬ התמקם במשכנו הנוכחי. הבריכה, שהובילה להקמת המתנ"ס, נותרה חלק חשוב ממנו גם כיום.

אוכל: יש במקום מזנון שפעיל רק בימי חול. 

מה עוד יש כאן: סאונה רטובה או יבשה, חדר כושר והתעמלות לגיל השלישי.

בית הנוער העברי. צילום: יואב דודקביץ'

קפיצה קטנה לקיבוץ
בריכת רמת רחל מתחילים מחדש

בווייז: קיבוץ רמת רחל

שעות הפעילות: אמצע השבוע מ־5 וחצי עד רבע ל־11 בלילה, שישי עד 5 וחצי אחה"צ, שבת 7 וחצי בבוקר עד 9 ורבע בלילה.  

כמה זה עולה לנו: כניסה חד־פעמית לילד (עד גיל  65 (10שקל (75 שקל בשבת), כניסה חד־פעמית למבוגר  85שקל (95 שקל בשבת). יש אפשרות למינויים (רק מינויים יכולים לרכוש כרטיסיות).

למה דווקא הבריכה הזאת? כי במרחק דקת נסיעה מארנונה תעברו פתאום מהחיים בעיר לחיים בקיבוץ. במתחם הקאנטרי נמצאת אחת הבריכות המוכרות בעיר, עם מים נפלאים וחוויה קיצית מעולה.

אוכל: במקום פועלים בית קפה וקיוסק.  

מה עוד יש כאן: בריכת ילדים, סיור רגלי עצמאי בגן הארכיאולוגי של רמת רחל, שיעורי פילאטיס ומכשירים.

שחייה בהרי ירושלים
מעלה החמישה

בווייז: קיבוץ מעלה החמישה

שעות הפעילות: יום ראשון משעה 13:00 ועד 18:00, שני-שבת - מ־9 בבוקר ועד 18:00.

כמה זה עולה לנו: כרטיס כניסה חד־פעמי לילד (מגיל שנתיים) 40 שקל (50 בשבת), כרטיס כניסה חד־פעמי למבוגר 40 שקל (50 שקל בשבת). יש אפשרות לכרטיסייה או מינויים.

למה דווקא הבריכה הזאת? קודם כל בגלל הנוף. הדרך מהפנטת והבריכה נמצאת בלב יער. במקום תמצאו שלוש בריכות - לפעוטות, לילדים ולמבוגרים. חוץ מזה, תמיד אפשר לקנח באחת החומוסיות של אבו־גוש, שנמצאות ממש במרחק של 5 דקות מכאן.

אוכל: במקום יש קיוסק ומסעדה.

*כל המידע המוצג כאן נלקח מאתרי האינטרנט של הבריכות