"מענה לחוסר עמוק בחברה הדתית" | צילום: שאטרסטוק
היזמת לימור קליינמן (33), תושבת צור הדסה ויועצת מינית מוסמכת, הקימה לאחרונה עם בעלה עסק אינטרנטי המוקדש לנושא שהיה עד כה טאבו מוחלט במגזר: הנגשת מיניות בריאה לציבור הדתי. החנות מציעה מוצרים פיזיים לחינוך מיני ולשיפור ההנאה מהיחסים הבין־אישיים, לצד שירותים כגון ייעוץ מיני והרצאות
לצורך הקמת העסק נעזרו הבעלים בשירותי הייעוץ של מט"י ירושלים.

"העסק שלנו נועד לתת מענה בתחום המיניות לקהל שעולם הערכים שלו מסורתי או שרוצה להוציא את הפורנוגרפיה מהמיניות כמו שאנו נוהגים לקבל אותה במקומות אחרים", מסבירה קליינמן.

הרעיון נולד לדבריה כשבני הזוג עברו מירושלים לצור הדסה וקליינמן רצתה להשתמש במקווה הטהרה של היישוב. "במקווה לא היתה בלנית, אז אני וחברותיי התנדבנו לאייש את המשרה, ובמהלך ההתנדבות התפתחה בי ההבנה שקיים חוסר משמעותי מאוד בכל התחום הזה של אינטימיות במגזר הדתי", היא מספרת.

חלק מהמוצרים

בעקבות זאת הלכה היזמית ללמוד את התחום והחלה ללוות זוגות ונשים בתהליכים אישיים. עד מהרה היא הבינה שייעוץ אינו מספיק כשמדובר בעניינים של הגוף. "הבנתי עם הזמן שחלק מהדברים שהייתי רוצה להציע להם כחלק מהתהליך של העזרה הוא להשתמש בכל מיני סוגים של אביזרי עונג. בעקבות זאת הקמנו את החנות האינטרנטית שנותנת מענה כזה, כיוון שהרגשתי לא בנוח לשלוח את המטופלים שלי לחנויות מסוג שלא תואם את ערכיהם", היא מסבירה.

לא רק לדתיים

קהל היעד של העסק הוא בעיקר זוגות נשואים מהמגזר הדתי־לאומי ומהמגזר החרדי. עם זאת העסק פונה מעצם אופי הפעילות שלו גם למגזרים אחרים, כולל חילונים, כי הרי מה אנושי יותר מלחפש אהבה. הסדנאות וההרצאות הקבוצתיות שקליינמן מעבירה פונות לקהל הרחב והיזמים מעבירים פגישות ומוכרים מוצרים גם לרווקים ורווקות, אלמנים ואלמנות ועוד.

"הדבר הכי מדהים שגיליתי כשפתחנו את החנות, שכביכול היתה מיועדת למגזר הדתי, היה שהקהל שקיבלנו ממנו את הפידבק הכי גדול היה דווקא הקהל החילוני", מספרת קליינמן. "כך בעצם העסק גדל. קיבלנו פניות ובקשות למוצרים שלנו גם מיהדות התפוצות שמעבר לים - יש דרישה במקומות כמו אוסטרליה, אנגליה, וארה"ב, ואנחנו רוצים להתרחב ולהפוך להיות בינלאומיים, אולי אפילו להתרחב לייצוא נרחב של המותג שלנו".
המותג, שנקרא 'ואהבתם', כולל ספרי הדרכה ותמרוקים אינטימיים לצד סוגים שונים של אביזרי עונג. המשלוח מגיע עם חוברת שמסבירה איך להשתמש במוצר וכל המוצרים מאושרים הלכתית על ידי רבנים מהשורה הראשונה ועל ידי משרד הבריאות. השניים נעזרו בשירותים העסקיים של מט"י ירושלים לשם הגדלת האתר והיקף המוצרים בו.

חלק מהמוצרים

ללימור יש כאמור קליניקה לייעוץ מיני, שם היא מקבלת מטופלים מדי יום. לדבריה, "תחום הייעוץ המיני גדל בקצב מהיר בעשרות השנים האחרונות. ככל שהמודעות לנושא והפתיחות אליו בציבור גוברת, כך גדל גם מספר המטפלים ופתרונות הייעוץ.

"החברה הדתית היא חברה סגורה מעצם הווייתה ורואה בדרך כלל במיניות דבר שאין לדבר עליו מול זרים. גם נושאים כמו טיפול מיני, אביזרי עונג וסדנאות שעוסקות במיניות נחשבים לטאבו בחברה הדתית. עם זאת בשנים האחרונות החברה הדתית הולכת ונפתחת למוצרים ושירותים כאלה והביקוש להם קיים וגדל בהתמדה".