העירייה יורט דה מאר בספרד

הכינו את הדרכונים. בעוד כשבועיים ייצאו עשרות תלמידי העל יסודי בירושלים לחופשת הקיץ.  אחרי תקופת הבגרויות המלחיצה ורגע לפני הגיוס הם מתכננים להמריא ליעדים אטרקטיביים באירופה כדי 'לנקות' את הראש. בעוד בדרך כלל מככבים ברשימה האיים היווניים בשל קרבתם לישראל והעלות הנמוכה, השנה תוכלו למצוא מספר יעדים מפתיעים וחדשים.

מכוניות מתנגשות: יורט דה מאר, ספרד: יעד נוסף שנכנס לרשימת הערים עתירות האדרנלין הוא יורט דה מאר. זוהי עיירת חוף שסמוכה לברצלונה שהפכה כבר בשנה שעברה ליעד חם בקרב הצעירים בישראל.  ביורט תמצאו מספר מלונות שמיועדים לצעירים שבהם מתרחשות מסיבות בריכה והאלכוהול זורם חופשי. אולם דווקא המועדונים שמחוץ למלונות קנו לעצמם שם בקרב הבליינים, כשבאחד מהם אף תוכלו לנהוג במכוניות מתנגשות (אפשר לעלות לאוטו עם כוס וודקה). גם כאן מחירי החבילות נעים סביב 600 יורו לאדם בחדר לשניים.

מסיבת קרחון, סאני ביץ', בולגריה: יעד חם נוסף הוא סאני ביץ', בעיר בורגס. פה המחירים זולים יותר ומתחילים מ־500 דולר לאדם בחדר. מעבר לחופים המדהימים (עם מגלשות המים המתבקשות) ולמסיבות החוף, למי שמגיע לסאני ביץ' אסור לפספס את סיבוב הברים, שכולל צמיד שמספק לך בירה ללא תחתית בחמישה מקומות. אחר כך ימשיכו הצעירים למסיבות צבע או למסיבה בתוך קרחון במועדון ששמו ה'אייסברג' (כן, בדיוק מה ששמעתם). 

מסיבת חוף בקרואטיה. היעד החדש

הכוכב העולה: זרצ'ה ביץ', קרואטיה: אחד היעדים החמים של 2019 הוא זרצ'ה ביץ' לאורך הים האדריאטי. מדובר באי שהוכתר אחד מעשרת יעדי המסיבות הטובים באירופה. בימי הקיץ פועלים עליו כמעט ללא הפסקה מספר מועדונים שכבר צברו שם עולמי בקרב הצעירים. גם פסטיבלים בינלאומיים שמתקיימים תחת כיפת השמיים החלו להעלות את האי הקרואטי למודעות של חובבי המסיבות. השנה גם הישראלים וחברות התעופה גילו את היעד. המחירים:  מ־600 יורו לשבוע. 

הקבועים: מאליה, זקינטוס, איה נאפה: לצד המראות לעיירות חדשות, הקיץ הזה יגדשו עשרות אלפי צעירים גם את היעדים המוכרים באיי יוון וקפריסין. במחירים שקשה להתחרות בהם (סביב 300 דולר לאדם) יוכלו הצעירים לצאת למסיבות הקצף המפורסמות ומי שאוהב פופקורן יוכל להיכנס לטרנד חדש באי הקפריסאי, שכולל ריקודים וזריקת ערימות של פופקורן אחד על השני.