רוז אדרי. צילום: באדיבות המצולמת

היא אמנם רק בת 17 אבל כבר בתחילת השנה השלישית בהתנדבות במערך הכבאות וההצלה בעיר. בצל יום המתנדב הבינלאומי שחל החודש סיפרה רוז אדרי, תלמידת כיתה י"ב בבית הספר 'זיו' המתגוררת בקרית יובל כיצד "נדבקה בחיידק".

אדרי מבלה את שעות הפנאי שלה כמתנדבת בתחנת הכיבוי וההצלה בגבעת מרדכי ומרגישה מחוברת לתפקיד לוחמת האש: "התחלתי להתחבר לאנשים בתחנה ולמקצוע". 

את ההתנדבות היא החלה כחלק מפרויקט מחויבות אישית שהמטרה שלו להגביר את הזדהות בני הנוער עם הקהילה אך המשיכה שם כמתנדבת עצמאית. אחד האירועים שהשפיעו עליה יותר מכל היא השריפה שהתרחשה ברחוב 'דורות ראשונים' במרכז העיר לפני כשנה בו נגרם נזק לשלוש חנויות ושתי דירות מעליהן. "זה היה אירוע דרמטי וגדול שתפס אותי, הרגשתי שבאתי לידי ביטוי בצורה הכי טובה וזה היה יכול להסתיים אחרת אם היו פועלים בצורה שונה", סיפרה.  

השריפה ברחוב דורות ראשונים. צילום: ינון בן דוד

בשנה הבאה היא תתגייס לצה"ל והמטרה שלה היא להגיע לשירות הקרבי באחת מיחידות חיל הרגלים או להיות מדריכת כושר גופני. אחרי השירות היא מבטיחה שתחזור למערך הכבאות וההצלה. "אני מקווה לראות את עצמי אחרי שירות משמעותי ופעיל חוזרת למערך הכבאות וההצלה וממשיכה שם", היא מדגישה, "ויותר מכל חשוב לי לעודד בני נוער להגיע להתנדב, לוחמי האש מצילים רכוש ונפש וחשוב שאנשים ידעו את החשיבות של מה שהם עושים".

את לא מפחדת מההתעסקות באש?
"בהתחלה זה מפחיד ולאט לאט אתה לומד את זה ומתמודד עם הפחד. בכל שנה אתה מגדל דור חדש של מתנדבים ורואה עוד בני נוער מצטרפים למערך, וזה מה שעוזר גם להתמודד עם זה".

את לא מעדיפה לעשות דברים אחרים בזמן הזה, כמו שאר בני הנוער?
"לא, ההתנדבות נותנת לי תחושת אחריות,  אם אני לא אהיה שם יהיה חוסר בכוח אדם למערך והלוחמים יעבדו יותר קשה. זה מקצוע משלב ולא מפלה בין גברים לנשים וכולם יכולים להצטרף ולהתנדב. זה חשוב".