סקאפי ליד הפסנתר. החלום להיות נגן בינלאומי | צילום: מתוך יוטיוב

את המנגינה הזו כנראה קשה להפסיק. חמש השנים האחרונות בחייו של אחמד סקאפי העלו את הצעיר בן ה־24 מענאתא שמצפון לירושלים על מסלול של רכבת הרים מאתגרת במיוחד. הוא נאלץ לקטוע את לימודיו להנדסה אזרחית לאחר שנקלע לנסיבות בריאותיות קשות והיה מושבת למעלה משנה. אלא שהשבוע, בניגוד לכל הסיכויים, הוא עמד על הבמה וקיבל את הדיפלומה, כשעל הדרך גילה גם את כישורי הנגינה שלו.

שום דבר בחייו של סקאפי בשנים האחרונות לא היה מתוכנן. הוא החל בלימודי הנדסה אזרחית במכללת אורט בעיר, אך כעבור שנתיים נקלע לבעיות בריאות מורכבות. במשך תקופה ממושכת היה מאושפז בבית חולים ולאחר מכן טופל בביתו. שנה שלמה נאלץ להתנתק מהלימודים בשל מצבו הבריאותי אלא שהמרצים דאגו שישלים את לימודיו בצל הקשיים והטיפולים. 

רכזת החוג לבניין באורט ירושלים, נדיה חיימוב, שליוותה את סקאפי אמרה, "הנחישות של אחמד הפתיעה גם אותנו. הוא השקיע זמן כפול מכל תלמיד ולא ויתר לעצמו גם כשהיה קשה". "היו שלבים שרק הייתי מתפלל לאלוהים שיוציא אותי מהמצב הזה. בהתחלה לא סיפרתי מה קרה לי חוץ מכמה אנשים ספציפים אבל במכללה התעניינו והיה להם אכפת ממני ואני גאה שהתגברתי על הכל. אני מרגיש שזה אפילו חיזק את האישיות שלי עוד יותר", אמר סקאפי נרגש בפתח הסינמטק בירושלים רגע לפני חלוקת התעודות. 

"במקביל למה שקרה לי, התחלתי להתעניין במוסיקה וגיליתי שנגינה בפסנתר זה חלק ממני. ראיתי חברים שלי מורידים אפליקציות בסמארטפון של נגינה בפסנתר ואהבתי את זה. אני זוכר שקניתי את הפסנתר הראשון שלי ב־2016. התקדמתי לאט לאט וקניתי פסנתר גדול יותר. לקחתי גם קורסים של נגינה ועשיתי שיעורים פרטים אצל מורים לפסנתר, הייתי מתאמן בין שעות ביום".

הצעיר מענתא פתח ערוץ יוטיוב משלו ובעמוד הפייסבוק גדל מספר העוקבים ל־12 אלף. הפסנתרן הצעיר החל להשתתף בהופעות מוסיקליות בירושלים ובבית לחם מול קהל וכעת הוא כבר מרשה לעצמו לכוון לשלב הבא. "החלום שלי להיות נגן גדול ומפורסם. הכוונה בעתיד היא לצאת להופעות בחו"ל, בין היתר בעולם הערבי. יש פתגם בערבית שאומר 'אם הכדור לא הרג אותך הוא רק יחזק אותך', אני גאה על מה שהשגתי ומקווה שאוכל להמשיך בדרך הזאת".  

לעמוד היוטיוב שלו - לחצו כאן.