עזרא ב'ארטמיסיה'. "מקומות נסגרים ומקומות נפתחים"

שי עזרא, אחד משלושת הבעלים של מתחם האירועים ארטמיסיה בתלפיות, יוצא לדרך עיסקית חדשה והחליט לאחרונה למכור לשותפיו את חלקו (כשליש) במתחם הענק. המתחם כולל שני אולמות אירועים, הגדול לעד כאלף איש והקטן לכ־500 איש. הוא מעסיק קרוב ל־300 עובדים, מתוכם כמאה מלצרים, ומגלגל מחזור של מאות אלפי שקלים בשבוע.

עזרא (41) לקח את השטח המסחרי ששימש את מסעדת אווזי בתלפיות ב־20 השנים האחרונות, שם הוא מתכנן להקים בהשקעה של כמיליון שקל מסעדת בשרים על האש שתיקרא על שמו 'עזרא'. היועץ הקולינרי שילווה את הפרויקט הוא השף צחי בן שבת, השף של מלון דן ירושלים (גילוי נאות: לבן שבת מדור בעיתון זה). המקום עובר כרגע שיפוצים וצפוי להיפתח בעוד כחודש, אבל כדי להישאר עוד קצת בענף האירועים שאליו הוא מחובר עוד מגיל 14, לצד המסעדה יוקם חדר לאירועים קטנים של עד מאה איש.

מי עוזב עסק מצליח?

ההחלטה לא ממש ברורה. למה לעזוב ולמכור עסק פעיל ועמוס לקוחות?
"מבחינתי האישית הגעתי לשיא ומיציתי. התחלתי הכי למטה כמלצר ולהיות בעלי אולם האירועים הגדול בעיר זו הגשמת חלום. עם זאת, אחרי שלוש שנים מאוד אינטנסיביות אני רוצה לעשות שינוי. לנהל עסק כזה זה מאוד תובעני בלי שעות של יום ושל לילה, המון אחריות ומעט זמן עם המשפחה. יש לי אישה וילדים ואני רוצה גם שיהיה לי יותר זמן להיות איתם".

היחסים עם שני השותפים השתנו לרעה?
"אני ושותפיי אלון סעדון ודודו אברהם חברי ילדות שנמצאים כבר המון שנים בתחום האירועים ועברנו הרבה יחדיו. היציאה שלי נעשתה ברוח הכי טובה שיש ואני מאמין שעוד נשתף פעולה גם בעתיד. אנחנו גם נשארים באזור ואני מבקר בארטמיסיה לא מעט. אפילו עדיין לא קיפלתי כאן את המשרד שלי, ועדיין אני גם מתנהל מכאן כשצריך".

אבל בכל זאת, המקום החדש שאתה פותח הוא ללא שותפים. מצד אחד יותר סיכון, ומצד שני שליטה מלאה על הכול.
"נכון. החלטתי לעשות משהו שהוא אני במאה אחוז, ולכן אהיה בפרונט גם בשם המקום. אני רוצה להיות המחליט היחיד על טיב הסחורה, איכות השירות, לדאוג לניקיון ולזה שתהיה אווירה כיפית".

ממלצר לבעלים

עזרא החל את דרכו כמלצר צעיר בשנות העשרה לחייו באולמי בני משה ואולמי ורסאי. לאט לאט התקדם באולמי אופוריה, ולאחר מכן ב'וויו' הוא כבר עמד בראש הפירמידה וכיהן כמנכ"ל. ב'ויו' הוא גם הכיר את אשתו השנייה מורן, שהגיעה להשתתף באיזו שמחה משפחתית וחברה משותפת הכירה ביניהם על הבר האלכוהולי. עזרא: "התאהבתי בה ממבט ראשון, ומאז האהבה פורחת".

הקונספט שלך לא היה יכול להצליח יותר במחנה יהודה? "האמת היא שכן, ואפילו חיפשתי לי מקום בשוק, אבל זו לא משימה פשוטה למצוא באזור מחנה יהודה שטח כמו שרציתי (400 מ"ר)"

בין לבין הוא גם הפיק אירועים, ובין השאר ערך סידרה של אירועים כמפיק חיצוני עבור בית הנשיא לקבלת אח"מים, ראשי מדינות מחו"ל וכיוצא בזה.

איך אתה מסכם את השינויים בענף האירועים בירושלים וכיצד מתפקדים פה לעומת אזור המרכז?
"בשנים האחרונות יש שיפור רב ברמת האוכל ובטיב השירות בעיר. עדיין המחירים בירושלים לפי מנה נמוכים משמעותית מהמרכז. מדובר על כ־220 שקל בקיץ במקומות המובילים בעיר, ואילו באזור המרכז הסכום הוא כ־300 שקל ומעלה. חוץ מזה, המגמה היום היא לעשות אירועים בהיקפים מצומצמים בהשוואה ללפני עשור, אבל הרבה יותר מושקעים ומוקפדים, ויש דגש רב יותר על העיצוב".

עזרא על האש

בין אולמות האירועים בעיר, שאליהם מצטרפים גם אולמות בתי המלון, קיימת תחרות רבה. אלא שעזרא מתיימר עכשיו להיכנס לתחום לא פחות תחרותי ועתיר מקומות: ענף הסטקיות. אף שבשורה התחתונה שני הענפים עוסקים בהסעדה, מדובר בענפי מסחר נפרדים עם אפיונים וצרכים שונים.

מה יהיה האופי של המקום החדש?
"בבסיס זו תהיה סטקייה עם בשרים על הגריל ומבחר גדול של תוספות וסלטים ביתיים. זו לא תהיה מסעדת פועלים אבל בטח לא מסעדת יוקרה. בחמישי ובמוצ"ש לא יקרה כלום אם הווליום קצת יעלה ויש אלכוהול, אבל זה לא יהיה בר".

הקונספט שלך לא היה יכול להצליח יותר בשוק מחנה יהודה?
"האמת היא שכן, ואפילו חיפשתי לי מקום בשוק, אבל זו לא משימה פשוטה למצוא באזור מחנה יהודה שטח כמו שרציתי (400 מ"ר). אני הולך על מקום אחד עם כל הנשמה ואין לי כוונה להפוך לרשת או לפתוח סניפים. אבל אם ייצא לי בעתיד לעשות עוד שלוחה קטנה במקום טוב בשוק אני בהחלט אקפוץ על ההזדמנות".

יש מקום בתלפיות לעוד סטקייה?
"בהחלט יש תחרות אבל יש מקום לעוד אחד כמוני. 90 אחוז מהירושלמים הגיעו לאירועים שלי ומכירים מה אני יכול לתת. 'סטקיית ביבי' בתלפיות נסגרה כי היתה שם עיסקת נדל"ן. המקום עצמו הצליח והבעלים, צדוק ביבי, הוא חבר שגם יעזור לי במקום החדש. גם 'ציון הגדול' נסגרו ועברו למקום אחר ברמות. ו'אווזי' נסגרו ואני נכנס במקומם. כך שמקומות נסגרים ומקומות נפתחים".