ג'ורדן ליבצ'אק (באמצע). צילום: דובר צה"ל

ג'ורדן ליבצ'אק מתלפיות מזרח, עשה את הצעד הבלתי צפוי, ועלה כל הדרך מאורגן שבארה״ב לישראל מתוך ציונות ורצון לשרת בצבא. בימים אלו, ג׳ורדן משרת כלוחם בנח״ל. כיום ליבצ'אק מתגורר בתלפיות מזרח, יחד עם שלושה חיילים בודדים. 

ליבצ'אק עלה ארצה לפני כמעט שנתיים, באוגוסט 2016 בעקבות פרויקט תגלית. "לפני 3 שנים הייתי בתגלית ובמסגרת התוכנית היו חיילים שהצטרפו אלינו לטיולים, הכרתי בתוכנית כמה חברים טובים אשר שמרו איתי על קשר גם אחרי שחזרתי לארצות הברית. בהמשך חזרתי לארץ והתארחתי אצלם חודש וחצי, טיילנו יחד בארץ והבנתי שהארץ מאוד יפה ושאני רוצה לחיות פה, אז החלטתי לעלות ולהתגייס".

״עליתי ארצה עם גרעין צבר כי רציתי לשרת בצה״ל, ובפרט בחטיבת הנח״ל. דיברתי עם החיליים וקיבלתי מהם השראה לשירות צבאי משמעותי, וחשוב לי מאוד להעביר את זה הלאה". כשהגיע לארץ גר בכפר לחיילים בודדים בשדרות של הסוכנות היהודית. "פגשתי פה חברים לכל החיים שימשיכו איתי הלאה".

ליבצ'אק. מתגעגע לפיצה ולאוכל המקסיקני. צילום: דובר צה"ל

איך זה לגור בירושלים? מה אתה הכי אוהב בעיר?
"זו פעם ראשונה שאני גר בעיר כזאת גדולה, בארצות הברית גרתי באמצע יער וזה שונה מאוד. אני אוהב את האווירה, כשמסתובבים בעיר מרגישים שזו עיר עתיקה. ירושלים מאוד יפה ויש בה הרבה אנשים, אני מאוד אוהב לגור פה".

ליבצ'אק אוהב לטייל בטבע וליצור מוזיקה: "למדתי לנגן בגיטרה בגיל 13 ומאז אני כותב שירים ומנגן, זה מה שעוזר לי להוציא את מה שאני מרגיש החוצה".

איך אתה מתמודד עם הגעגועים הביתה?
"רוב הזמן אני עסוק מידי בשביל לחשוב על הגעגוע למשפחה, אבל כשאני מתגעגע למשפחה שלי אני מנסה לפרוק את זה דרך המוזיקה, וכמובן שאני מדבר איתם הרבה בטלפון ואנחנו בקשר מאוד טוב".

מה המאכל של אמא שאתה הכי מתגעגע?
"אני מתגעגע לפיצה ולאוכל המקסיקני שהייתי אוכל בבית. אני מתגעגע גם לחברים שלי ולטבע שהקיף אותי, היו לי ליד הבית יערות ואגמים, הכל היה ירוק ויפה מאוד".

איזה טיפ אתה יכול לתת למתגייסים החדשים שעולים ארצה?
"אני ממליץ לכמה שיותר צעירים לעלות לארץ ולהתגייס לשירות קרבי, זה קשה בהתחלה אבל אני מרגיש שאני עושה משהו חשוב ושאני באמת מגן על האנשים בארץ, ולמרות כל הקשיים יש תחושה אמיתית של שירות משמעותי".