רואן אבו שקרה. צילום: פרטי

לטפס הכי גבוה 

רואן אבו שקרה

"אח שלי מארגן טיולי קמפינג", מספרת רואן אבו שקרה, המטפלת בעזרת בעלי חיים מבית הספר 'אלבסמה', שיצאה הקיץ לטיפוס על האלפים. "אז חשבתי לעצמי 'למה לא לעשות משהו קצת יוצא דופן אחרי שנת לימודים ארוכה?'. אז החלטתי לקחת את ההורים שלי ולטוס לקמפינג באלפים". הטיול, שנמשך 10 ימים, כלל טראקים מפרכים שנמשכו שעות רבות. "טיפסנו על הדולומיטים במשך כמה שעות, זה ארך כל היום. זה היה קשה, אבל שווה את זה", היא מספרת. "זאת הפעם הראשונה שיצאתי לטיול אתגרי כזה ואני כבר חושבת על איזה טיול אני אעשה בחופש הגדול הבא". 

רואן כבר מתכוננת לשנת הלימודים הקרובה. "הטיול הזה טען אותי באנרגיות חדשות לקראת השנה החדשה, אני מגיעה מוכנה מתמיד", היא מסכמת.

להיעלם באוסטרליה 

תומר אושרי

תומר אושרי, מנהל סליגסברג לשעבר, חלם שנים רבות על טיול משפחתי ביעדים אקזוטיים. "הייתי במערכת החינוך שנים רבות, תמיד ידעתי שיום אחד אני אארוז את הדברים ואקח את המשפחה לטיול ממושך".

תומר אושרי. צילום: פרטי

אושרי ומשפחתו הצליחו בשנה האחרונה להגשים את החלום וארזו מזוודות וטסו לאוסטרליה. "חרשנו את כולה, מקום מדהים", הוא מספר. "ואז אמרנו לעצמנו 'למה שלא נמשיך לניו זילנד?', ופשוט המשכנו". 

איש החינוך הירושלמי ומשפחתו שהו שם מספר חודשים, עד שהמשיכו ליעד אקזוטי נוסף. "טסנו ללאוס וגם שם שהינו חודש", הוא ממשיך. "אחרי זה המשכנו לתאילנד וראינו נופים מדהימים". אושרי טוען שמדובר באחת מהחוויות המיוחדות שעבר. "זאת היתה גם חוויה חינוכית מעולה לילדים שלי. הם למדו שם על תרבויות, שפות, על חיי העולם הגדול. פשוט נהנינו בטירוף". 

כעת מתכונן אושרי לתפקידו הבא, שיחל בתחילת שנת הלימודים הבאה. "אחרי שנים במערכת החינוך הירושלמית, אני הולך לנהל את תחום המכינות הקדם צבאיות", הוא משתף. "אני מאמין שזאת תהיה חוויה מדהימה לא פחות".

לדרוך על ענבים

ערבה ישראל 

לערבה ישראל, מורה לעברית בבית הספר 'רואד אלקודס' בבית חנינא יש תחביב שקיבלה מילדותה. "גדלתי במושב ושם היינו בוצרים ענבים ומכינים יינות", היא משתפת. "כשעברתי לירושלים, לא רציתי לזנוח את זה". 

ערבה ישראל. צילום: פרטי

ערבה נשואה לאנדראה בופה, אזרח איטלקי שאמנות הכנת היין אינה זרה לו. "גם אנדראה מגיע מרקע של הכנת יינות באיטליה, אז החלטנו שהחופש הגדול הוא העונה לבצירת ענבים ומצאנו מושב קרוב לירושלים שיתאים לנו". 

וכך, ערבה ואנדראה מגיעים למושב גבעת ישעיהו בכל סוף שבוע במהלך חודשי הקיץ. "אנחנו מכינים בעיקר יין לבן ושמפניה, וזה יוצא טעים לאללה", היא מסכמת

לשתול אורז ולשחות עם לוויתן 

מובדא עבד-אלראזק

גם מובדא עבד-אלראזק, קלינאי תקשורת מביה"ס 'אלבסמה', יצא לטיול בן 34 ימים בוויטנאם, פיליפינים והונג קונג. "ביקרתי ב-5 איים מדהימים", הוא אומר. "שטתי במקום שנקרא 'הנהר הנסתר', שבו העצים מכסים את שדה הראייה הקרוב שלך. לאחר מכן שחיתי עם לוויתן ענק באי סיבו. אחר כך ראיתי את הקוף הכי קטן בעולם באי בוהול שבפיליפינים". 

מובדא עבד-אלראזק. צילום: פרטי

אולם אחת החוויות הזכורות ביותר של מובדא הייתה שתילת האורז. "הייתי בשדות אורז שקיימים למעלה מ-1,000 שנים", הוא מספר, "היה מסלול של שלוש שעות שכל מה שאתה עושה זה לשתול אורז מתחת לשמש הקופחת. ללא ספק חוויה שאני אזכור לנצח". 

צילום: פרטי