קפה עלמה. צילום: רועי אלמן

פותחים מחדש: חצי שנה אחרי ש'קפה עלמה' בגן העצמאות נסגר, הנכס הושכר מחדש ויפעל בתור בר־מסעדה לא כשר שיהיה פתוח גם בערבי שבת ובסופי שבוע. העסק החדש ייקרא 'תיאמו'. הוא יפעל בימי חול משעות הצהריים בתור מסעדה ובשעות הערב והלילה ישנה את אופיו לבר־מסעדה. בשבתות הוא יפעל גם בבוקר ויציע סלסילות פיקניק, בירה מחבית גם בכוסות פלסטיק לישיבה בפארק ואפילו הפעלות לכל המשפחה.

בעלי הבר החדש הוא איש חיי הלילה מעין שמחה, שמחזיק ברים נוספים במרכז העיר. שותפיו למיזם הם היחצן תום רם והשף רפאל גוזל, שעבד במטבח של מסעדת 'הסדנה' במתחם התחנה.

המקום, שצפוי להיפתח בעוד כמה שבועות, יכלול בר וכמאתיים מקומות ישיבה. התפריט יהיה בסגנון איטלקי וישלב מנות בשריות וחלביות. שמחה: "אנחנו נחיה את המקום מחדש, ובמיוחד בסופי שבוע נהפוך את הגן והמדשאות סביבנו לאטרקציה לכל המשפחה ולמקום בילוי, עם כל מיני דברים לא שגרתיים".

את המבנה שבו יפעל  עסק המזון החדש הקימה העירייה במטרה שישרת את הציבור החילוני ויפעל גם בשבתות ובחגים. בתחילת הדרך שכרה את המקום רשת קפה לנדוור, שתכננה לפתוח אותו בשבת, אך בעקבות איומים להסיר את הכשרות משאר סניפי הרשת בחרה לנדוור להפעיל את המקום על ידי זכיין תחת השם 'קפה עלמה'. לאחר סגירת הקפה התעורר החשש בציבור החילוני שלא יימצא למבנה שוכר שיפעיל אותו גם בסופי השבוע.

חברת המועצה עינב בר, שהיתה אחראית על תיק קידום העסקים בעירייה עד שסיעתה 'התעוררות' פרשה לאופוזיציה: "אני שמחה על כל עסק חדש שנפתח בעיר, אבל כאן אני גם שמחה על כך שהאופציה לבילוי בשבתות בגן העצמאות תחזור. אני מאמינה  שהמקום החדש יצליח וייצור אלטרנטיבת בילוי משמעותית לציבור החילוני בסופי השבוע. ירושלים היא עיר של כולם וחייבת לאפשר לכל אדם לחיות בה על פי תפיסת עולמו ולתת מענה לצרכי כל המגזרים".