הכביש לשגרירות. צילום: יח"צ

כביש הגישה לשגרירות ארה"ב בירושלים הושלם בסוף השבוע. שלושה שבועות מאז התקבלה ההחלטה בוועדת הכספים על הקמת הכביש והעברת האחריות על ביצועו לידי חברת מוריה, החברה לפיתוח ירושלים יחד עם חברת ברעד ומנהל הפרוייקט דן בן עמרם.

כביש הגישה לבניין שגרירות ארה"ב הינו כביש דו-נתיבי עם שוליים שמתחיל מרחוב לייב יפה ועד למלון דיפלומט בשכונת ארנונה ואורכו 700 מטרים. הקמתו היוותה תנאי הכרחי לפתיחת בניין השגרירות. ההשקעה בפרויקט כביש הגישה הינה כ-6 מיליון שקלים.

הכביש לשגרירות ארה"ב. צילום: יח"צ

עבודות הביצוע של הפרויקט לוו בתיאומים רבים וסיורים מקדימים של נציגי משרד החוץ ונציגי השגרירות האמריקאית, שהגיעו לפקח מקרוב אחר ההכנות לפתיחת בניין השגרירות.

הדרך לשגרירות נסללה. צילום: לירן תמרי

מנכ"ל חברת מוריה, עו"ד דורון נויוירט: "עבורנו זוהי זכות גדולה לקחת חלק במעבר ההיסטורי של שגרירות ארה"ב לירושלים. זוהי תעודת כבוד לחברת מוריה שנבחרה על ידי משרד התחבורה ומשרד החוץ להוציא את הפרויקט חשוב וראוי זה מהכוח אל הפועל תוך זמן קצר במיוחד. מדובר בפרויקט מאתגר, שלא היה מורכב מבחינה הנדסית אבל בוצע בלוח זמנים חסר תקדים בשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים הרלוונטיים ואנו שמחים שעמדנו ביעד ואף הקדמנו במספר ימים את השלמת הכביש. זוהי התרומה שלנו לרגל יום ירושלים עבור שגרירות ארה"ב בירושלים, מדינת ישראל העיר ירושלים ותושביה".   

המשנה למנכ"ל וראש מינהל הנדסה בחברת מוריה, יואל אבן:"הסינרגיה בין כלל הגורמים תרמה תרומה אדירה להצלחת הפרויקט ותוך זמן מינימאלי וחסר תקדים יצרה מציאות חיובית והביאה להשלמת הפרויקט  ועמידה בדד ליין הקצר שנקבע לנו ואנו בהחלט מרגישים סיפוק אדיר על כך".