מלון דיפלומט. צילום: שלומי כהן

שגרירות ארה"ב עברה לירושלים והבלגן נפתר: ועדת העליה והקליטה של הכנסת החליטה הבוקר (ה') בישיבה מיוחדת עם ראש העירייה ניר ברקת כי נמצא פתרון הולם ל-500 דיירי מלון דיפלומט. המיקום הנבחר: פסגת זאב  -רחוב יוספטל בקרקע שמיועדת לבית אבות. כמו כן, ברקת הבטיח כי אף דייר לא יפונה מהמלון עד שלא יסיימו את הבנייה.

חבר מועצת העיר, דן אילוז (התעוררות): "אני מברך על הכרזתו של ראש העירייה הבוקר. רק חבל  שהתושבים עצמם לא היו שותפים לתהליך שגורלם טמון בו, מה שגרם לדאגה רבה בקרבם, קשישים עולים שחלקם ניצולי שואה או לוחמים ממלחמת העולם השניה. שקיפות ושיתוף ציבור, שהם ערכים בסיסים של שירות ציבורי, היו יכולים להרגיע את השטח וליתר את הדאגות של התושבים. אני לוקח על עצמי לוודא שהפיתרון יצא לפועל ולוודא שהתושבים יהיו חלק מהמשך התהליך".

הכניסה לפסגת זאב מערב. צילום: אדווה חולי

סגנית ראש העירייה, יעל ענתבי: "הרעיון הוא להעביר חלק מדיירי דיפלומט למבנה שיבנה בשטח המיועד בתב"ע לבית אבות ברחוב יוספטל בפסגת זאב הוא רעיון מבורך. בסקר שנערך בפסגה יותר מ-70 אחוז תמכו ברעיון, ואף קיבלתי תגובות מתושבים שהסתייגו מאד מעמדת המתנגדים ואף מאשימות אותם האפליה על בסיס גיל האסורה עפ"י חוק".

בתחילת חודש מאי, קיים מנכ"ל העירייה אמנון מרחב דיון בלשכתו בנושא ובו נבחנו מספר מקומות חלופיים, ביניהם שתי חלופות בשכונת פסגת זאב וחלופה נוספת בקריית מנחם. המקומות שנבחנו היו מגרש ששייך לרשות מקרקעי ישראל ברחוב יוספטל ואחד נוסף בדרך עוזי נרקיס, אשר דורש שינוי תב"ע. אלא שמי שלא אהבו את הרעיון הם אנשי המינהל בפסגה, שאף הוציאו מכתב לראש העירייה ניר ברקת.