התוכנית בפתח רחוב האומן. הדמיה: אמציה אהרונסון אדריכלים

התוכניות שיחדשו את דרך חברון: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה השבוע שתי תוכניות לבניית מאות יחידות דיור חדשות במגדלים חדשים על ציר דרך חברון. האישור הוא חלק מהמדיניות הכוללת לבנייה לגובה לאורך המסלולים שבהם יעברו קווי הרכבת הקלה החדשים המתוכננים בירושלים.

בצד המזרחי של הרחוב אושרה תוכנית שכוללת בניית 450 יחידות דיור בשישה מגדלים בגובה של 30-10 קומות. התוכנית מתפרסת על פני שטח של 21 דונם, ובכלל זה שישה דונמים של שטחים פתוחים.

לצד דירות המגורים ייבנו שטחי מסחר בקומת הקרקע ומבני ציבור. בין השאר מתוכננים להיבנות במתחם כמה גני ילדים, מעונות, בית כנסת ומבנה שישמש את אחת מתנועות הנוער בעיר. התוכנית היא ביוזמת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וישולבו בה גם ממצאים ארכיאולוגים שנמצאו במתחם, כולל שרידיה של אמת מים עתיקה המיועדת לשימור.

התוכנית השנייה שאושרה תוקם בצד הדרומי של דרך חברון. היא כוללת בניית 250 יחידות דיור בשני מגדלים של 30 קומות ולידם מבנה נוסף למשרדים בגובה של 18 קומות. המיזם ייבנה בפינת הרחובות דרך חברון והאומן, במה שהיה פעם מתחם NDS. התוכנית משתרעת על שטח של שמונה דונמים וכוללת שתי חזיתות של חנויות מסחריות, לכיוון דרך חברון ולכיוון דרך בית לחם. גם כאן ייבנו בין כנסת ועוד כמה מבני ציבור ומוסדות חינוך.

"התוכניות מהוות מימוש של מדיניות הוועדה המחוזית לבינוי לאורך צירי הרכבת הקלה, כולל עידוד של בנייה אינטנסיבית ושימושים מגוונים על מנת ליצור רחובות עירוניים פעילים הנשענים על תחבורה ציבורית איכותית", אמרה מתכננת המחוז שירה תלמי־בבאי.