גילה. צילום ארכיון: עמית שאבי

סוף סוף: היום (ג') חתמו בעיריית ירושלים על טפסי 4 ויאפשרו לפרויקטים במורדות גילה להתחיל תהליך אכלוס.

כזכור, לפני חמש שנים שווקו קרקעות מורדות גילה ע"י מינהל מקרקעי ישראל כאשר כביש הגישה לשכונה נותר באחריות משרד השיכון והבינוי. מיד עם תחילת העבודות התגלו קברים במקום שאילצו את משרד השיכון להפסיק את העבודות במקום.

לאחר בדיקה של מיטב הגורמים ומאחר ולא קיימת אפשרות להעתקת הקברים הוחלט במשרד השיכון להשקיע עוד 100 מיליון שקלים ולבנות גשר במקום. רעיון הגשר ייצר מאבק נוסף עד שלבסוף התקבלה פשרה. הפשרה: נסללה הגישה דרך עין יעל למורדות מערב גילה אשר אפשרו את כניסת היזמים דרך עין יעל. הבנייה כאמור החלה.

לפני כחצי שנה החלו הקבלנים לסיים את הבניה ולפני כחודשיים התקבלה בעירייה הבקשה הראשונה לטפסי 4. במקביל, הכביש הזמני אותו סלל משרד השיכון, נמצא ע"י מהנדסי הבטיחות של משטרת ישראל ומשרד התחבורה כלא בטיחותי.

לאחר פניות רבות שהתקבלו בלשכת ראש העירייה מצד התושבים המיואשים התקיים סיור שהתקיים לפני כשבוע בו נכחו נציגי התושבים, ליאון, גורמים בכירים במשרד התחבורה, גורמים בכירים בעיריית ירושלים, משטרת ישראל ומנהלי הפרויקטים. בסיומו הוסכם כי יועץ בטיחות שיוסכם ע"י כולם יגיש את חוות דעתו לשיפורים הנדרשים בכדי שהכביש יהיה בטוח לנסיעה ויאפשר את אכלוסו של הפרויקט.

היום (ג') הסתיימו כל תיקוניי הליקויים ונחתמו כל האישורים הנדרשים ע"י כלל הגורמים, וטופסי ה-4 ניתנו ע"י עיריית ירושלים ליזמים. המשמעות: הפרויקטים אושרו לאכלוס.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "אני שמח שלאחר עבודה קשה של כלל הגורמים המקצועיים הצלחנו לסייע לדיירים ולאפשר לפרויקטים להתאכלס. כל פרויקט דיור חדש בעיר הוא מבורך ואנו בעיריית ירושלים נעשה הכל על מנת להמשיך ולסייע לתושבי הבירה".

אליעזר ראוכברגר יו"ר הוועדה המקומית ומ"מ ראש העיר שחתם על הטפסי 4: "אני שמח שמאות משפחות יוכלו לאכלס את דירותיהם לאחר שסיימנו את כל ההליכים המקצועיים הנדרשים שאיפשרו את החתימה על הטפסי 4 ולאחר שניתנו כל ההתחייבויות שביקשתי מהגורמים הרלונטיים ומשרדי הממשלה".