דני אנג'ל ועוזי וכסלר. צילום: רוני נעמן וחיים צח
כמה שנים אחרי מותם יזכו דני אנג'ל ועוזי וכסלר להיות מונצחים ברחבי העיר. כך החליטה ועדת השמות העירונית, שהתכנסה לאחרונה לראשונה בקדנציה הנוכחית.

על פי המלצות הצוות המקצועי הוחלט בין השאר כי התעשיין הירושלמי דני אנג'ל, שלצד ניהול המאפייה המפורסמת מילא גם תפקידים ציבוריים לא מעטים והיה יו"ר המועדון הכלכלי בעיר במשך כמה קדנציות, יזכה לרחוב על שמו באזור התעשייה הר חוצבים. מדובר ברחוב חדש מתוכנן שיקושר לרחוב שלמה לוי.

המונצח השני מעולם העסקים הירושלמי, עוזי וכסלר, כיהן במגוון ענק של תפקידי מפתח בעיר. הוא עמד בראש הרשות לפיתוח ירושלים, היה מנכ"ל תאגיד המים הגיחון ויו"ר תיאטרון ירושלים, שימש בצעירותו כגזבר העירייה והיה יד ימינו של טדי קולק. בוועדת השמות הוחלט כי הפארק המטרופוליני 'רפאים', מתחת לגן החיות, ייקרא על שמו של וכסלר.

החילונים הירושלמים חבים לו במידה רבה גם את העובדה שיש כאן קומפלקס של בתי קולנוע שפועל בשבת. וכסלר, שעמד בראש קרן שרובר, ששומרת חלק מהונה של המיליארדרית המנוחה גיטה שרובר - הוא זה שפיתח את מרכז שרובר באבו־תור. במרכז הזה פועלת כיום בכל ימות השבוע רשת 'יס פלאנט'. הדרך להפעלת המקום בשבת נתקלה בלא מעט התנגדויות, חלקן מצד תושבים שמתגוררים ליד המתחם, אבל העקשנות המפורסמת של וכסלר, שבהחלט ראוי להיקרא 'הביצועיסט' הגדול של ירושלים, ניצחה במקרה הזה, כמו בלא מעט מקרים בעבר

לבד מהם יונצחו גם השר, הסופר ואיש התקשורת אורי אורבך ז"ל, אומנם לא יליד ירושלים אך בהחלט ראוי להנצחה בה. לפיכך הוחלט כי רחוב חדש שמתוכנן בשכונת מורדות משואה ייקרא על שמו. כמו כן הוחלט כי האומן והיוצר מנשה קדישמן יזכה אף הוא להנצחה בעיר.