אינדיג ואחת הכספות | צילום: מורג ביטון
חלק מבית שערי העיר בכניסה לירושלים בדרך להפוך ליעד מבוצר. הסיבה: חברת בריקסטון תקים בבניין את מתחם הכספות השני בגודלו בארץ.

החברה, בבעלות עו"ד דביר אינדיג, הקימה לפני כשלוש שנים בתל אביב את מתחם הכספות הפרטי הראשון בישראל. המיזם בירושלים יהיה השני שלה בארץ. על פי תוכניות החברה, היא תקים עשרה מתחמים כאלה בשנים הקרובות. המתחם בירושלים יכלול 4,000 תאי כספות, כאשר עלות הפרויקט היא 60 מיליון שקל.

בימים אלה גייסה החברה בגיוס המונים 4.4 מיליוני שקלים עבור המיזם בבירה. הגיוס בוצע באמצעות Fundit של Headstart ופועלים איי־בי־איי.

לדברי החברה, כאשר יושכרו כל התאים יפיק המתחם רווח של שישה מיליוני שקלים בשנה.

מתחם הכספות יוקם בקונסטרוקציות פלדה עם חיזוק משטחי הרצפה לעמידה בעומס של 3,000 ק"ג למ"ר והקמת תשתית אבטחה אלקטרונית מהחדשות והמתקדמות בעולם. הוא משתרע על שטח של 250 מ"ר, כאשר חדר 'האוצר' עצמו בגודל של 5X7 מטר ונמצאות בו אלפי התיבות, חלקן בגדלים של פי שניים עד פי ארבעה מגודל תיבות הכספות הרגילות.

מחקר שוק, שבוצע עבור חברת בריקסטון באמצעות 'מאגר מוחות', קבע כי 79% מהישראלים ציינו שהחשש הגדול ביותר שלהם הוא מגניבה או אובדן של חפצי הערך. באותו מחקר התברר גם כי 74% מהישראלים חושבים שכספת במתחם מאובטח דוגמת הבנקים היא המקום הבטוח ביותר לשמירה עליהם.