הדמית בית הספר להנדסה ומדעי המחשב (יח״צ)

20 מיליון שקלים יושקעו בהרחבת בית הספר למדעי המחשב. על פי התוכנית, ההרחבה תבוצע תוך שלוש שנים מיום קבלת היתר הבנייה, ובמקביל התחייבה האוניברסיטה להגדיל מספר הסטודנטים באמצעות הבניין החדש בשיעור של 30 אחוזים. 

התקציב מגיע הודות למענק, שיחד עם מקורות מימון נוספים, יאפשר לאוניברסיטה להקים בניין בן חמש קומות (בניין ברנדמן ב') בגודל של 4,500 מ"ר. זאת לצד הרחבת תשתיות ומעבדות חוקרים והוראה בבניין A ו-B הקיימים של בית הספר להנדסה ומדעי המחשב. בנוסף התחייבה האוניברסיטה להרחיב את תוכניות קשרי האקדמיה תעשייה בירושלים ולאפשר לחברות ירושלמיות קשר ישיר לבית הספר במחירי חברות מסובסדים. כמו כן כחלק מהתוכנית מרחיבה האוניברסיטה את היקף הפעילות של בית הספר אל מול מוסדות החינוך בירושלים כחלק מהתרומה לקהילה בירושלים ולחיזוק תחומים אלו בבתי הספר בעיר. 

ברשות לפיתוח ירושלים ציינו כי התוכנית היא חלק אינטגרלי בתפיסת הפיתוח הכלכלי של העיר, המבוססת על הגדלת מספר הסטודנטים במקצועות ההיי טק בירושלים ועל העמקת החיבור שבין האוניברסיטה לתעשייה המתקדמת בירושלים. 

השר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין אמר כי "כבוגר האוניברסיטה העברית, אני גאה שאנחנו במשרד ירושלים שותפים בחיזוק האוניברסיטה  ובחיזוקה של העיר ירושלים. הרחבתו של בית הספר להנדסה ומדעי המחשב תאפשר לאוניברסיטה לחזק  את הקשר שבין התעשייה לבין האקדמיה ובכך אנחנו מקווים גם להגדיל את מספר הסטודנטים בעיר״.

מהנהלת האוניברסיטה העברית נמסר כי היא ״מברכת ומודה לשר זאב אלקין ולראשי הרשות לפיתוח ירושלים על המענק הכספי המאפשר לעמוד בצרכים של שוק ההייטק בירושלים, לעמוד באתגרים של מדינת ישראל (הגדלת מספר הבוגרים למקצועות ההייטק) ולהעניק מקומות לימוד מתקדמים וחדשנים תואמים לגידול במספר הסטודנטים בבית הספר להנדסה ומדעי המחשב שכבר קיים מספר שנים״.