מתחם האולמות 'סוליס'. הדמיה: יח"צ

האם השמחה - פשוטו כמשמעו - תלך ותיעלם מתלפיות? דוד שטרית, מנכ"ל התאחדות האולמות הפורש, טוען כי "בתוך כארבע שנים אולמות האירועים במרכז ירושלים צפויים להיעלם לחלוטין לטובת בנייני מגורים. אנו רואים כי מגמת סגירת אולמות האירועים בשכונת רוממה, שפעם היתה מעוז האולמות בבירה, הפכה את האזור לשכונת מגורים לכל דבר. כך גם בנוגע לשכונת גבעת שאול, וכעת המגמה הולכת ומתחזקת במתחם האולמות האחרון בשכונת תלפיות".

הגורמים לתופעה הם בראש ובראשונה מצוקת הדיור בעיר, שמביאה את הביקוש לדירות לשיא, וכן הארנונה הגבוהה הנגבית מבעלי האולמות. ארנונה זו מגיעה עד פי ארבעה מזו הנגבית באזור כגון מישור אדומים

הצעד האחרון שנעשה בנושא הוא של משפחת בליטי, בעלי אולמות וגני אירועים הפעילים כבר יותר מ־30 שנה בתלפיות. הם החליטו להעתיק את מקום משכנם של האולמות למישור אדומים. המשפחה קיבלה לאחרונה היתר בנייה למתחם אירועים שייקרא 'סוליס' בשטח של 8,000 מ"ר, שיכול לארח יותר מ־3,500 חוגגים בו־זמנית. ההשקעה עומדת על כ־35 מיליון שקל והמתחם כולל שני גני אירועים ושני אולמות אירועים.

למעשה, הטענה היא שרק בדמי הארנונה השנתיים משפחת בליטי חסכה כ־1.45 מיליון שקל בזכות ההתרחקות ממרכז ירושלים, וזאת בלי לקחת בחשבון את עלות רכישת הקרקע או שכירת המבנה.

מתחם האולמות יהיה ליד המתחם המסחרי של הדיזיין סיטי, שיוקם על קרקע בשטח של 53 דונם ובהשקעה כוללת של כ־400 מיליון שקל. עיצובו יהיה בהשראת מלון Venetian בלאס וגאס. במקום יוקם חניון הכולל 1,400 מקומות חניה בשטח של כ־40 אלף מ"ר וכן מתחם מזון ומסעדות בשטח של כ־5,000 מ"ר. האכלוס צפוי בתוך שנתיים.