אשכול. צילום: שלומי כהן

הוארכה בפעם החמישית הקדנציה של מהנדס העיר שלמה אשכול. למעשה זאת היתה אחת ההחלטות הראשונות שהועברו בישיבת המועצה הראשונה בשבוע שעבר. 

אשכול עבר כבר לפני שנתיים את גיל הפרישה לגמלאות ונותר בתפקידו בכל פעם מסיבה אחרת. בשנה החולפת לא יצא מכרז להחלפתו מכיוון שבשנת בחירות חל איסור לערוך מינויים לתפקידי מפתח בכירים בעירייה. לפני כן הוארכה כהונתו לאחר שהמכרז שהוציאה העירייה במטרה למצוא לו מחליף נכשל. ניסיון נוסף להחליפו לא צלח בגלל מחלוקת בין ראש העירייה דאז ניר ברקת, שצידד בעמדת מנכ"ל העירייה אמנון מרחב כי יש לאתר מהנדס עיר חדש, לבין מחזיק תיק התכנון והבנייה מאיר תורג'מן, שתמך בהשארתו של אשכול. בסופו של דבר ועדת איתור שהוקמה לנושא החליטה שלא לבחור אף אחד מהמתמודדים שניגשו למכרז. כך זכה אשכול בהארכת כהונה נוספת.

חבר המועצה לשעבר פפה אללו, שבמשך שנים היה חבר בוועדות לתכנון ובנייה ומכיר מקרוב את עבודת מהנדס העיר אמר כי עם כל הכבוד והערכה שיש לאשכול, מן הראוי שהעירייה תקדם גם את הדורות הצעירים של האדריכלים. לדבריו, "ירושלים כעיר סטודנטים שבה מסיימים מדי שנה אלפי תלמידים את לימודיהם במוסדות להשכלה גבוהה צריכה להראות שיש כאן עתיד תעסוקתי".

העירייה: "בשנה האחרונה לא התאפשר לצאת במכרז לתפקיד בגלל הבחירות. עם כניסתו לתפקיד ביקש ראש העירייה להאריך את כהונת המהנדס בחצי שנה כדי להביא להמשכיות בפעילות מינהל התכנון".