מתחם תעסוקה ומסחר בכנפי נשרים 31. הדמיה: אדריכל חיים שחר

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, בראשות עו"ד עמיר שקד, אישרה להפקדה השבוע (ב') תוכנית להקמת מגדל מסחר ותעסוקה ברחוב כנפי נשרים על ציר הרכבת הקלה המתוכנן.

הבינוי כולל הקמת מגדל מסחר ותעסוקה בגובה 24 קומות בו שטחי בנייה למסחר ותעסוקה בהיקף של כ-35,000 מ"ר. כמו כן, קבעה הוועדה כי התוכנית תקצה שטח עבור שימושי מינהל קהילה ורווחה בהיקף של כ-1,000 מ"ר. התוכנית שמה דגש על מרחב ציבורי איכותי וקבעה כי יוקצה שטח למעבר עבור הולכי הרגל לאורך החיבור שבין רחוב בית הדפוס וציר הרק"ל ברחוב כנפי נשרים.

התכנית עוסקת במתחם פנוי ברובו מבינוי, הממוקם במערב אזור התעשייה גבעת שאול. מדובר בשטח ביעוד אזור תעשייה ואשר התוכנית משנה את ייעודו לשטח למסחר ותעסוקה, וזאת כחלק ממהלך כולל של התחדשות אזור התעשייה גבעת שאול ובהתאמה לעקרונות תכנית האב לאזור שאושרה בשנת 2013. התוכנית הינה ביוזמת החברה הכלכלית ירושלים בע"מ ותוכננה ע"י אדריכל חיים שחר.

מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאי, ציינה כי "מדובר בתוכנית שמהווה נדבך משמעותי בהתחדשות אזור התעשייה גבעת שאול. תוכנית זו היא חלק ממימוש תכנית האב, ומהפיכת המרחב לאזור תעסוקה עירוני תוסס במיקום מרכזי, המבוסס על קו רכבת קלה".