קואופ נווה יעקב. צילום: יואב דודקביץ'

דרמה בקו הסיום בפרשת מכירת רשת הקואופ. רשת מחסני השוק עולים לירושלים. בית המשפט אישר את מכירת הרשת שנקלעה לקשיים למחסני השוק. זאת לאחר שרמי לוי החליט במפתיע למשוך את הצעתו שהיתה הגבוהה ביותר. 

המחלוקת בסופו של דבר נסובה על נושא המשך העסקת העובדים וחתימת  הסכם קיבוצי מולם. רשת מחסני השוק, שהיתה ההצעה השלישית בלבד, לאחר רמי לוי ויותר נמוכה גם מרשת זול ובגדול, הירושלמית. אולם רמי לוי וזול ובגדול לא הגיעו להבנות מול העובדים. לוי ניהל מול העובדים משא ומתן ואף נאות לקבל על עצמו את מרבית ההסכמות שהגיעו מול מחסני השוק, אך ביקש דחייה של עוד יומיים להשלמת המשא ומתן ולבסוף החליט למשוך את הצעתו ולצאת מהעסקה המתגבשת.  

לרשת הקואופ ישנם כיום 42 סניפים בפריסה ארצית ויותר מעשרה סניפים ברחבי העיר.

ההצעה הסופית של רשת מחסני השוק עמדה, לאחר שיפור על 148 מיליון שקלים, לעומת הצעתו של רמי לוי על סך 168 מיליון שקל. 

רשת מחסני השוק החלה את דרכה בבאר שבע ועיקר סניפיה בדרום. היא נוסדה ב-1996 וכיום מחזיקה בעשרים סניפים בפריסה ארצית. בנוסף למספר סניפים בבאר שבע מחזיקה הרשת  חנויות גם באשדוד, אופקים, קריית מלאכי, קריית גת ואילת. בשנים האחרונות נפתחו סניפים גם בטבריה, צפת, שלומי, מודיעין ורמת גן. בעלי הרשת הם האחים שאול ושלום נעמן מבאר שבע ומשפחת כהן מנתיבות.

נאמני הקואופ, רו"ח חן ברדיצב וד"ר שלמה: ״אנו מברכים את בית המשפט - השופט אלכסנדר רון על שהוביל הליך מקצועי, מהיר, עניני ויעיל לטובת הנושים, העובדים וחברי האגודה. ברצוננו לאחל הצלחה לבעלי רשת מחסני השוק בתקווה להמשך שגשוג חנויות רשת הקואופ ושמירת מקום עבודתם של העובדים. כמו כן אנו מודים לנציגי הממונה על התחרות שנרתמו ואפשרו את מכירת הרשת במהירות האפשרית תוך התחשבות במצב החרום אליה נקלעה הרשת".