מועדון הדה וינצ'י | צילום: איתן אילן

האם קיימת אכיפה סלקטיבית מצד העירייה כלפי מועדון ה'דה וינצ'י' במרכז העיר? מסתבר שלמועדון הפועל בסופי השבוע,  ומצוי בתביעה משפטית בשל רעש מוגזם, יש גם חוב ארנונה שהולך ותופח.

גלית עמיהוד, הגרה בסמוך ומנהלת עם שכניה מאבק ממושך נגד המטרד הלילי: "אמנם בהגדרתו רחוב כורש מצוי בתחומי מרכז העיר ומי שמתגורר שם יודע מן הסתם שלא מדובר באזור מנומנם, אך גם בתי העסק צריכים לעמוד במגבלות של חוקי העזר ולהתחשב בשכניהם". 

באשר לחוב הארנונה, עמיהוד טוענת כי הוא הולך ומצטבר. "ההרגשה שלי היא כי הגבייה אינה נעשית במרץ הראוי כיוון שבעלת הנכס עצמו היא הכנסייה הארמנית. כנראה העירייה מעדיפה שלא לפתוח מולם חזית דיפלומטית, למרות פסק דין מחייב בעניין", היא אומרת.

רפי אברהם, בעלי מועדון דה וינצי, מסר בתגובה: "למרות שהשכנים ביקשו להוציא לנו צו סגירה בבית המשפט אנחנו דווקא מנסים ללכת לקראתם.

"אפילו הצעתי לממן מכיסי בידו וסגירת המרפסת הפונה לרחוב בכדי למזער את מטרדי הרעש כביכול. אין בדיקה שלא עשו אצלנו ואין גוף שלא התלוננו נגדנו. גם המשטרה, רישוי עסקים ומי לא הגיעו לכאן ולא הצליחו למצוא דבר שלא תקין. בסוף אנחנו פועלים במרכז העיר וכל מי שמגיע לגור כאן יודע לאן הוא מגיע. בנוגע לחוב הארנונה, זה היה בטיפול משפטי והשבוע הגענו להסדר מול העירייה ולפיו נצטרך לשלם סך של 260 אלף שקל. היו כאן כל מיני בעיות וזה הוסדר".

מכיכר ספרא נמסר: "מדובר בעסק הפועל בנכס בבעלות הכנסייה הארמנית. כנגד החברה שמפעילה את האולם התקבל לאחרונה פסק דין והעירייה פועלת למימושו".