יער ירושלים. צילום: שלומי כהן

המאבק על הכביש שיקצר לתושבי הר נוף את החיים: החברה להגנת הטבע פנתה ליו"ר קק"ל, דני עטר, בבקשה להתנגד לכוונה לבניית כביש חדש, דרך יער ירושלים. "מעולם לא נערכה בחינת נחיצות לכביש, זו גחמה זמנית, עבור בעיה נקודתית, שתיפתר גם לאל סלילת הכביש", מסרו בחברה להגנת הטבע.

בפנייתם כתבו: "הופתענו מאוד לשמוע כי לאחרונה, בעקבות לחץ על משרד התחבורה, מקודמת יוזמה של המשרד וחברת מוריה, לפרוץ כביש חדש, דרך יער ירושלים. היוזמה התכנונית המוצעת, הינה תכנית פוגענית ביותר מבחינה סביבתית. היוזמה מבקשת להרחיב תוואי דרך לא חוקית, ברוחב של 2.5 מטר, לדרך דו מסלולית, ברוחב של 7-20 מטר. לשם כך יידרשו עבודות מילוי וחציבה בהיקף נרחב, לרבות קירות תמך. לכביש כזה ישנן משמעויות נופיות ואקולוגיות קשות.

"אנו, כמובן, מתנגדים נחרצות לכביש זה. מעולם לא נערכה בחינה המציגה את הנחיצות של לכביש כזה. למעשה, מדובר בגחמה זמנית עבור בעיה נקודתית, שתיפתר גם ללא סלילת הכביש. פריצת דרך חדשה, על כך משמעויותיה, הינה הליך שדורש בדיקות מרובות, הכנת תב"ע חדשה והוצאת היתר בנייה. אנו קוראים לך להתנגד בנחרצות ליוזמה שתפגע בצורה כה קשה ביער".

באוגוסט אישרו משרד התחבורה, האוצר והעירייה תקציב ענק של 25 מיליון שקלים לפתרונות התחבורתיים מהם סובלים התושבים. התושבים הקימו ועד פעולה הכולל נציגים מכל הקהילות בשכונה ופתחו פרויקט מימון המונים לגיוס כסף לעתירה מינהלית. דרישתם היתה אז לעצור את העבודות עד למתן פתרונות שיקלו על העומסים ויחזירו את השגרה.

מאחר ומדובר בשטח של קק"ל, ביום חמישי הקרוב היא תיאלץ לתת תשובה האם הם מסכימים לבנייה זו.