קואופ ומחסני השוק. צילום: יואב דודקביץ' וחיים הורנשטיין

תם עידן בירושלים: סניפי הקואופ, שפעלו בעיר עשרות שנים, הופכים לחנויות של 'מחסני השוק', הרשת שרכשה את פעילות המרכול הירושלמי הכושל.

בשבוע שעבר הודיעו הנאמנים המנהלים כיום את הרשת, שנקלעה לקשיים, לבית המשפט כי הממונה על התחרות בין הרשתות (רשות ההגבלים לשעבר), מיכל הלפרין, אישרה את המכירה ולכן ניתן להשלימה. למעשה מדובר במעין הליך של מיזוג של שתי הרשתות, 'מחסני השוק' והקואופ.

מחסני השוק תשלם עבור הרשת, שבה 42 סניפים בפריסה ארצית, 148 מיליון שקל. מההסכם הוצא הסניף במעלה אדומים, שנמכר בנפרד לרשת שופרסל. כמו כן הוחרגו שני סניפים נוספים ועל הנאמנים יהיה למצוא להם קונה נוסף.

במקביל נערכה בשבוע שעבר פגישה בין נציגי ועד העובדים של הקואופ לנציגי הנהלת מחסני השוק כדי להסדיר את תחילת עבודתם תחת הרשת החדשה. כזכור, מחסני השוק היתה אומנם ההצעה השלישית בלבד ונמוכה בכ־20 מיליון שקל מההצעה הראשונה של רשת שיווק השיקמה בשליטת רמי לוי, אך הזוכים היו הראשונים שחתמו על הסכם קיבוצי מול עובדי הקואופ, שמונים יותר מ־900 איש. עובדה זו היתה נקודת הזכות המשמעותית בשיקולי הנאמנים ובית המשפט כשאישרו את זכיית 'מחסני השוק' בהליך המכירה.