הדמיה: 'קדמת היובל', אבנר דרורי אדריכלים ודלה פרגולה אדריכלים

5 מגדלים ו-998 יחידות דיור: הוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשות מ"מ ראש העירייה, אליעזר ראוכברגר, אישרה הפקת התכניות 'קדמת גונן' - "פינוי בינוי" ברחוב בר יוחאי בוועדה המחוזית. התכנית כוללת את הבניינים: 7, 11, 13, ו- 15.

שטח התכנית הינו 52.4 דונם והיא ממוקמת מצפון לפארק אלמליח וסמוך לקו הכחול של הרכבת הקלה.

התכנית המופקדת מציעה התחדשות עירונית בדרום מערב שכונת קטמונים ח'-ט', והיא מציעה הריסה ופינוי של 5 מבני שיכון קיימים בני 5 קומות ו- 376 יח"ד.

הדמיה: 'קדמת היובל', אבנר דרורי אדריכלים ודלה פרגולה אדריכלים

התכנית היא חלק מתכנית כללית שאושרה על ידי ועדות התכנון עבור כל השכונה והיא מציעה תכנון של 5 מגרשי מגורים בעבור בנייה חדשה של 5 מגדלים בני 33-36 קומות – סה"כ 998 יח"ד, שטחי מסחר ושטחים לצורכי ציבור ליצירת דופן פעילה לרחוב, שדרוג המרחב הציבורי, הרחבה של רחוב בר יוחאי ויצירת קישוריות של הרחוב והשכונה לפארק אלמליח הקיים מדרום, ע"י יצרת שטחים ציבוריים רחבי היקף בין מבני המגורים. 

בנוסף, התכנית קובעת הקמה של מבני ציבור במגרש נפרד עבור אפשרות להרחבת בית ספר קיים. מבני הציבור משולבים במבני המגורים החדשים, ויתנו מענה לצורכי החינוך, תרבות, דת, קהילה ובריאות.

מגישי התכנית הם 'קדמת הגונן' - קרסו נדל"ן בע"מ ועיריית ירושלים. עורך התכנית הינו משרד דלה פרגולה אדריכלים בע"מ.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון: "ירושלים לא מפסיקה להתחדש. התחדשות עירונית היא אחת הדרכים המתאימות לפיתוח אורבני של עירנו. בעזרת ההתחדשות העירונית נגדיל את מספר יחידות הדיור במרכז העיר וסביבו, נבנה מענה ראוי ובר השגה לדיור משפחות צעירות ונהפוך את ירושלים לאטרקטיבית יותר לזוגות צעירים".