המגדלים המעורבים בפסגה | הדמיה: 3DIVISION

הוועדה המחוזית בירושלים אישרה תוכנית עירוב שימושים בשכונת פסגת זאב בסמוך לציר הרכבת הקלה. במסגרת התוכנית יוקמו ארבעה מגדלי מגורים של 18 קומות כל אחד ובסך הכל 286 יחידות דיור עם קומת מסחר מן המסד בגובה של כשבעה מטרים ובשטח של כ־2,500 מ"ר.קומת המסחר תכיל מסעדות, סופרמרקטים וכדומה.

באותו שטח, לצד בנייני המגורים, ייבנה בניין של 12 קומות למטרות תעסוקה, משרדים, מרפאות וחדרי תרופות בהיקף של כ־7,000 מ"ר. בנוסף יוקצו שטחים למוסדות ציבור דוגמת מתנ"ס ומרכז לגיל השלישי ועוד. לתוכנית הוקצה שטח בהיקף של כשבעה דונמים שממוקמים בין הרחובות משה דיין לשמחה הולצברג, והיא כוללת חניון תת־קרקעי אשר ישרת את הפרויקט כולו.

התוכנית עברה את כל ההתנגדויות ואושרה גם בוועדה המחוזית. לפיכך היתר חפירה ודיפון צפוי להתקבל בקרוב והחניון יבוצע כמקשה אחת. בסיום עבודות הביצוע הללו צפוי להתקבל היתר בנייה כולל לפרויקט.

כזכור, לפני מספר שבועות הבאנו כאן את נציגי תושבי הפסגה שטוענים כי ריבוי הבנייה באזורם ללא התאמת התשתיות יפגע קשות באוכלוסייה הקיימת שממילא סובלת כיום מעומסי תנועה כבדים. מנגד נראה שב'צרפתי שמעון' לא מתרגשים מזעם התושבים. סמנכ"ל בחברת 'צרפתי שמעון', אבי צרפתי, אומר כי "השילוב של תעסוקה ומגורים סמוכים יאפשר לתושבי השכונה לנהל אורח חיים מלא ונוח בלי שיצטרכו לצאת מגבולותיה".

"בעולם כולו, במטרופולין תל אביב וכעת גם בירושלים, אנו רואים כניסה של מתחמי עירוב שימושים רבים. אנשים יעבדו בסמוך למקום מגוריהם ויימנעו מנסיעה של שעות מיותרות בכבישים הפקוקים", טוען צרפתי, ומוסיף: "ללא ספק מתחמי עירוב שימושים יעלו את איכות חיי הדיירים שיבחרו לגור בהם ושל התושבים באותן שכונות באופן כללי".