אצטדיון טדי. בקרוב יגיעו הדחפורים. צילום: שלומי כהן

מכשירים את השרץ ושמו עבירות בנייה: הוועדה המחוזית אישרה תוספת שטחים ופונקציות נוספות באצטדיון טדי, אף שבמתחם יש לא מעט עבירות על חוק התכנון והבנייה. עם זאת, חברי הוועדה מתחו ביקורת קשה על כך שחלק מהבנייה הנוספת הקיימת נעשתה ללא היתרים

בדיון ציינה הוועדה כי שקלה לדחות את התוכנית, שנועדה להכשיר את המצב בשטח, בשל השיקול שלא לעודד עבריינות בנייה. לבסוף, לנוכח החשיבות הציבורית והצורך לעמוד בקריטריונים לקיום משחקים בינלאומיים - הוחלט לאשר את התוכנית המוצעת. עוד מציינת הוועדה המחוזית במינהל התכנון כי ראש התביעה העירונית, עו"ד חיים נרגסי, מצר מצד אחד על השימוש שנעשה שלא כדין ולקח על עצמו לקיים בדיקה מקיפה שבסופה יוסדר הנושא, אך ציין מצד שני כי הסדרת הנושא בעת הזו ולאחר שנים מבורכת.

כמו כן הוועדה מציינת כי העבירות נעשו לפני זמן ממושך וכי החברה העירונית אריאל, שקיבלה לידה את ניהול טדי רק לפני שנה וחצי, פעלה, גם מול העירייה, לבחינת הנושא והסדרתו.

על פי התוכנית המוצעת יוכשר בינוי קיים ללא היתר, ובנוסף אושר בינוי חדש מעבר למעטפת הקיימת בחזית המערבית.

הוועדה גם החליטה לבטל תנאי שהיה קיים בתוכנית המוצעת, ולפיו קיום אירועים באצטדיון בשבת שבהם משתתפים יותר מ־8,000 איש יחייב פתיחה של חניון קניון מלחה הסמוך על חשבון מפעיל האצטדיון.

בין השימושים הנוספים שיהיו בקרוב ב'טדי' אפשר לציין אולמות לאח"מים, מסתור רכב לראש הממשלה, אולם כינוסים לשופטים, חדרי עיתונאות ותקשורת, מעליות ותאי צפייה פרטיים.

בין השאר מתוכננים שמונה תאי צפייה פרטיים וחדר בקרה לאנשי הביטחון לניהול אירועים בזמן אמת. מעבר לכך יבוצעו עבודות להנגשת טדי לבעלי מוגבלויות.