קואופ נווה יעקב. צילום: יואב דודקביץ'

בית המשפט המחוזי בעיר אישר היום (ד') את הבקשה שהגישה האגודה השיתופית קואופ ישראל ורשת הסופרמרקטים "קואופ שופ" שבבעלותה לצו הקפאת הליכים והורה על הקפאת הליכים ל-45 יום.  

בבקשה שהגישו ביום שני האחרון עו"ד יגאל ויינשטיין ושחר קטוביץ ממשרד וולפסון-ויינשטיין ושות' נכתב כי הקפאת ההליכים נחוצה לאור המצב התזרימי הנקודתי שאליו נקלעה הרשת. 

"תמונת המצב הראשונית שבפני בית המשפט מצביעה, אכן, על סיכוי ראשוני להבראה ולשיקום החברה", ציין שופט בית המשפט המחוזי אלכסנדר רון בהחלטה, "יש אינטרס למצות ככל הניתן את הסיכוי להבראת החברה ולהעמדתה על פסים הולמים. זאת, קודם כל, מנקודת מבטם של העובדים, בהמשך לכך מנקודת מבטם של שאר הנושים, ולבסוף, וגם לכך חשיבות בעיני, גם מנקודת מבטם של בעלי המניות". עוד הוא ציין כי במידת הצורך הוא ישקול בקשות להארכה נוספת. 

כנאמנים לחברה התמנו עו"ד שלמה נס ורו"ח חן ברדיצ'ב לאחר חתימת התחייבות עצמית של כל אחד מהם על סך 250,000 שקלים ותצהיר היעדר ניגוד עניינים ."ביחס לחברה בסדר גודל זה, נדרשים לכל הפחות שני נאמנים ואינני בטוח שלא יהיה מקום גם לנאמן שלישי", ציין

יו"ר הוועד הארצי של עובדי הקואופ, אורי צרפי מסר הערב: "אנו מברכים על מינויים של הנאמנים ומקווים כי הדיונים על הצלתה של הרשת יתקיימו בשיתוף פעולה מלא עם נציגות העובדים. יש לנו ועד חזק ואחראי, עם הסתדרות חזקה שעומדת לצד העובדים, ולא נעמוד מנגד בשעה כה גורלית לעתיד החברה והעובדים. קואופ זה הבית שלנו וכולנו ניאבק להצלתו. לא נאפשר לפרק את החברה".

כמו כן, בתחילת השבוע היתה אמורה להיחתם עסקת ענק בין חברת 'קואופ' לרשת 'זול ובגדול' , לפיה כל הנכסים של כ-15 הסניפים בעיר יעברו לבעלות הרשת השניה. השלמת העסקה היתה מצילה את הסניפים.