חניה בעיר.  יקר מציאות ויקר גם בשקלים | צילום: ענר גרין

בדיקה של "סלופארק" המספקת שירותי תשלום עבור חניה בכחול לבן, חושפת עד כמה ענף החניה במצב קשה. על פי הנתונים, ירושלים, העיר הגדולה בישראל, מחזיקה רק בכ-10,000 מקומות חניה. בתל אביב, לצורך השוואה קיימים כ- 60 אלף מקומות. עוד 'מתהדרת' ירושלים באזור החנייה הצפוף בארץ – שוק מחנה יהודה.

בדיקת סלופארק מעלה כי בירושלים, כמו בערים המרכזיות תל אביב וחיפה,  מעל 75% ממנויי החברה מבזבזים מעל 15 דקות בממוצע בחיפוש חניה, וזאת לעומת הזמן בו נתפסת חניה מתפנה, שאינו עולה על 2 דקות.  לתושבי ירושלים יש במה לקנא בערים אחרות.  הבירה ממוקמת בצמרת הערים שגובות הכי הרבה עבור שעת חניה 5.7 שקלים, אך בעוד  שבתל אביב למשל התעריף הוא 6.3 שקלים או בראשון לציון – 5.9 שקלים לשעה, החניה לתושביהן היא בחינם, בעוד הירושלמים משלמים תעריף 'מוזל' בגובה 4.5 שקלם לשעה. עלות החניה במרבית הערים בהן גובים תשלום מהתושבים לא עולה על 3 שקלים לשעה.

גם לתיירים מחו"ל, נושא החניה לא מאיר פנים במיוחד, שכן האפשרות לשלם על חנית כחול לבן היא רק מהסלולר ודרך אפליקציות של מפעילות ישראליות בלבד.אולי ניתן להתנחם בכך שבירושלים יש את היצע החניה השני בגודלו בארץ, אחרי תל אביב, ובכך שהיא בין הערים בהן לא גובים על חניה בשבתות ומועדים, אבל כבר אמרנו – מספר מקומות החניה קטן פי שש מתל אביב.