פארק טדי. צילום: אלכס קולומויסקי

העירייה תממן 60 אחוז מאחזקת פארק טדי, מעבר לאירוע 'חוצות היוצר', ואילו קרן ירושלים, שתחזקה את הפארק עד כה באופן כמעט מלא, תממן את היתר. עלות האחזקה של הפארק עומדת על יותר מ־400 אלף שקל בשנה.

כך עולה מעדכון לחוזה ההתקשרות בין העירייה לקרן, שנכנס לתוקף לאחרונה. בחוזה המקורי משנת 2013, שבה הוקם הפארק, נעשתה אבחנה בין אחזקת המזרקה לבין כלל המתחם. בפועל, לפי הסדר זה בסוף כל שנה תקציבית קיבלה 'קרן ירושלים' מהעירייה החזר בסך כ־132 אלף שקל. החזר זה מהקופה של כיכר ספרא נקבע על פי תחשיב של התקן העירוני לאחזקת גנים ובהתאם לגודל הפארק בדונמים.

כמו כן סוכם לאחרונה כי הקרן תמשיך לבצע את פעולות האחזקה במקום. אם העירייה תרצה לשנות את המצב יהיה עליה לפרסם מכרז ייעודי לכך. ההסכם החדש יהיה בתוקף ב־25 השנים הבאות

מהעירייה נמסר: "פארק טדי הוא גן עירוני ותחזוקתו באחריות העירייה. העלות הכוללת של אחזקת הגן היא כ־400 אלף שקל, מתוכם 250 אלף שקל במימון עירוני ועוד 150 אלף שקל במימון הקרן

"הקרן נושאת גם בעלות אחזקת המזרקה ומרכז טדי בסך 300 אלף שקל. עיריית ירושלים תמשיך להקפיד על רמת תחזוקה גבוהה של הגנים לרווחת התושבים".

קרן ירושלים: "אין כל שינוי - כך זה כבר שנים מאז ההקמה. היה עדכון לא משמעותי בהסכם, ואנו ממשיכים לתחזק כפי שהיה".